Novinky - 21.06.2019 19:14

Ešte jeden ťažký zápas. Vršková verí, že medailu získame

Zdroj: huste.tv

Chvíľu to vyzeralo veľmi zle, potom chvíľku priam senzačne, následne opäť komplikovane. Tak sa v skratke dá opísať účinkovanie našich hokejbalistiek na svetovom šampionáte v Košiciach. Po štvrtej priečke spred dvoch rokov ich mnohí skeptici odpisovali prirýchlo. V úvodný hrací deň Slovenky podĺahli Kanade 0:4, a to tohto súpera dokázali na minulých majstrovstvách sveta v skupinovej časti zdolať. "V Kanade je výborný hokejbal. Sú dobré na palici, hrajú silovo, majú dobrú techniku a sú k tomu rýchle," zhrnula Michaela Vršková kvality tohto súpera.

Víťazstvo 3:2 po predĺžení nad USA, 2:1 nad Českou republikou a 3:1 nad Veľkou Britániou znamenali, že naše reprezentantky sa bezpečne dostali do elitnej trojčlennej skupiny a vo fanúšikoch vyvolali presvedčenie, že pôjdu do finále. Lenže ďalšie predĺženie s Američankami malo už nešťastný koniec a zápasom o všetko sa stal ďalší obávaný zápas s Kanaďankami. "My sme mali hlavne vyhrať nad USA. Vedeli sme, že proti Kanade to pôjde ťažšie. Bol to veľmi dôležitý zápas. Zmenili sme zostavu, v závere sme stiahli hru na tri päťky, ale nestačilo to," opísala sklamane naša reprezentantka náročný piatkový duel.

Po tretej priečke v nadstavbovej skupine si naše hokejbalistky zahrajú proti Českej republike. Tá v dvojzápase s Veľkou Britániou mala jasne navrch a bude chcieť našim hokejbalistkám oplatiť prehru 1:2 zo skupinovej časti. Vtedy to bol z našej strany bojovný a obetavý výkon s maximálnym nasadením. Podobne by to malo vyzerať aj v boji o bronz. "Chceme bojovať tak, ako v prvom zápase, vyhrať nad Češkami a získať medailu. Pevne verím, že sa to podarí." uzatvára Vršková, ktorá je s tromi kanadskými bodmi našou najproduktívnejšou hráčkou na šampionáte.