Novinky - 22.06.2019 08:53

Teplický hovorí o najlepšie zvládnutom zápase na MS

Zdroj: huste.tv

Kanada dokázala na hokejbalových MS vyriešiť všetky svoje zápasy víťazstvom v riadnej hracej dobe, až narazila na Slovákov. Aj proti domácemu výberu síce viedla 1:0 a po tridsiatich minútach mala len jednogólové manko, no v záverečnej časti hry sa naplno prejavila dominancia našich. Štyri góly v tretej tretine znamenali, že konečné skóre vyznievalo jasne 6:1 v náš prospech. "Bol to náš najlepšie zvládnutý zápas na tomto turnaji - fantastická obetavosť, srdce aj napádanie. Trochu sme sa trápili s vylúčeniami, ale bojovnosťou sme to potom dokázali dohnať," nadšene hodnotil po zápase útočník Libor Teplický.

Hokejbalista Kežmarku strelil dôležitý gól už proti Spojeným štátom, keď duel poslal do predĺženia a ďalší taký pridal aj v semifinále proti Kanade. V čase 18:25 sa postaral o víťazný zásah. "Zlom prišiel, keď sme počas druhej tretiny vydržali ich tlak a presilovky, v ktorých sme sa hádzali do striel. V tretej tretine sme to už dostali pod kontrolu," hovorí o kľúčových momentoch stretnutia.

Osobitnú pozornosť v zápasoch Kanady tradične púta aj Danick Martel, hokejista pôsobiaci v AHL. Na konte má už deväť bodov, no naši ho prakticky k ničomu nepustili: "Nesústredili sme sa len ma Martela. Vedeli sme, že je to výborný hráč, fantastický bežec aj technik, ale osobne sme ho nebránili," V závere pôsobil nielen Martel, ale celý kanadský tím poriadne frustrovane a nakopil množstvo trestných minút za zákerné seknutia alebo krosčeky. "To sú Kanaďania. Nezvládli prehru, začali nás provokovať, biť, aj ja som dostal na konci úder hokejkou do krku. Nech idú do boja o tretie miesto a domov," odkázal Teplický.

Súperom Slovenska bude vo finále nečakane Fínsko. Najlepším umiestnením severanov doteraz bola na MS siedma priečka, no tento rok vyhrali štvrťfinálový zápas nad Gréckom aj semifinálový nad Českou republikou. To však naši bezprostredne po svojom zápase ešte nevedeli a vo vzduchu visel druhý vzájomný zápas s Čechmi. "My sme sa v prvom rade chceli dostať do finále, či v ňom už budeme hrať s Českom alebo Fínskom. Ak by to boli Česi, bolo by to parádne, ale budeme sa pripravovať na akéhokoľvek súpera rovnako zodpovedne," povedal náš reprezentant, akoby tušil, že hrdinom večerného predĺženia sa stane Fín Hans Mäenalanen.