Novinky - 22.06.2019 12:12

Slovenky na domácom šampionáte bez medaily. Bronz putuje do Česka

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenské hokejbalové reprezentantky nezískali cenný kov na domácich majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach. V sobotňajšom dopoludňajšom zápase o bronz prehrali s Češkami 0:5. Slovenky druhýkrát v rade obsadili na svetovom šampionáte štvrté miesto, predvlani v Pardubiciach podľahli v súboji o tretiu priečku Kanaďankám. Sedem účastí na MS zatiaľ premenili na zisk piatich medailí (1-3-1).

Slovenské hokejbalistky vo štvrtok a v piatok nevyužili možnosti postúpiť do finále, keď tesne prehrali s USA aj Kanadou a proti severozápadným susedkám ťahali za kratší koniec. Česky mali po dni voľna viac fyzických aj psychických síl, čo sa prejavilo na vývoji hry. Domáce reprezentantky síce zvládli vyrovnanú prvú tretinu, ale po zmene strán inkasovali až štyrikrát. V 16. min otvorila skóre Lucie Manhartová, ktorej nenápadná strela skončila za chrbtom Dominiky Tabačkovej. Rovnaká hráčka pridala druhý gól o necelých sedem minút neskôr, keď využila zaváhanie slovenskej defenzívy. Krátko potom uspela aj Tereza Palová, spomedzi kruhov prekonala Tabačkovú a vyhnala ju na striedačku. Čisté konto si neudržala ani Daniela Zuziaková, pretože v závere druhého dejstva inkasovala od Barbory Patočkovej. České hokejbalistky si v poslednej tretine postrážili komfortný náskok a vďaka Tereze Radovej pridali piaty presný zásah. Po minuloročnom zlate Češky pridali do zbierky už piaty bronz z MS.

Majstrovstvá sveta v hokejbale - ženy - zápas o 3. miesto:

Slovensko - Česko 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Góly: 16. Manhartová (Seriozsková, Patočková), 23. Manhartová (Horálková, Přybilová), 24. Palová (Kaltounková), 30. Patočková, 43. Radová (Seriozsková, Tupá)

Zostava SR: Tabačková (24. Zuziaková) - Šulíková, Dzurinová, Turcsányová, Pravlíková, Štrbáková, Záborská, Žitňanská, Gáborčíková - Záňová, Suráková, Vršková, Paľová, Hájniková, Dobošová, Leskovjanská, Šimnová, Nemčeková, Gauríková, Veličková Rašková, Staroňová, Kolcunová, Kochanová

Tagy: TOP huste.tv