Novinky - 22.06.2019 17:22

So Slovenkami sa stále počíta. Aj s veľmi mladým kádrom

Zdroj: huste.tv

Bezprostredne po prehre v zápase o bronz bolo na našich hráčkach vidieť obrovské sklamanie, keďže cenný kov v domácom prostredí neukoristili. Opäť však potvrdili, že s nimi treba počítať v absolútnej svetovej špičke, navyše s kádrom, ktorý má obrovskú perspektívu a mimoriadne svetlú budúcnosť. Naše reprezentantky dokázali na turnaji zdolať okrem Veľkej Británia aj Česko a Spojené štáty americké. Ako sa však nakoniec ukázalo, v menej dôležitých dueloch. "Dnešok ľutovať nemôžeme. Rozhodol zápas s USA, ktorý nás veľmi mrzel. Teraz to bolo o šťastí, ktoré mali Češky, oplatili nám prehru, ktorou sme ich pripravili o šancu na zlato, tak oni nás pripravili o bronz," povedala v pozápasovom rozhovore naša útočníčka Natália Paľová.

Proti Českej republike bola rozhodujúca druhá tretina, v ktorej naše hokejbalistky inkasovali až štyrikrát a stratili tak šancu na víťazstvo. "Smutní sme boli už včera a predvčerom. Dnes to už len vyvrcholilo katastrofálnym výkonom. V hlavách dievčatá chceli, ale telo im už nefungovalo," zhodnotil sklamaný tréner Marián Hambálek, ktorý pripomenul aj nabitý program, pričom v elitnej trojčlennej skupine jeho zverenky statočne bojovali proti obom severoamerickým súperkám: "Nie je jednoduché pripraviť ženský tím na ďalší zápas po takých sklamaniach. V tých dvoch ťažkých zápasoch proti Kanaďankám a Američankám sme nechali všetko a čas na prípravu na ďalší zápas bol krátky. Došli fyzické sily, máme nejaké zranenia a dosť nebolo ani psychických síl,"

Slovenky sa stali obeťami veľmi nekompromisne nastaveného systému. Druhé miesto v skupinovej fáze síce znamenalo účasť v najsilnejšej trojčlennej skupine, no nezaručovalo cenný kov. Češky mali od konca skupinovej časti prakticky tri dni na to, aby sa pripravili na rozhodujúci zápas o bronz. Čakanie im spestrili dva zápasy s Britkami, ktoré však na MS zďaleka nepriniesli konkurencie schopný tím. Naše hokejbalistky medzi tým odovzdali maximum v dvoch náročných zápasoch. Američanky dostali do predĺženia, s Kanaďankami prehrali dvojgólovým rozdielom, čo vzhľadom na dominanciu ženského kanadského tímu rovnako nie je zlý výsledok. "Češky boli pripravené veľmi dobre, je to kvalitný tím a využili všetky naše chyby," pochválil čerstvé bronzové medailistky tréner Hambálek.

Aj po poslednom vystúpení na turnaji sa našim hráčkam dostalo mohutných ovácií z tribún. Bojovali, obetovali sa pre tím a hrali s nasadením, ktoré stálo veľmi veľa síl. Navyše, v tíme je veľa mladých hráčok narodených po roku 2000 a okrem nich ďalšia početná skupina len o pár rokov starších. "Nabrali na tomto šampionáte obrovské skúsenosti už len tým, do akej pozície sme sa dostali po základnej skupine a naša hra sa stále zlepšovala," dodal reprezentačný coach, ktorý avizuje, že ambície pre MS 2021 v Kanade budú ešte odvážnejšie: "Dievčatám nemám čo vyčítať a máme tu veľmi silný kolektív, ktorý bude o dva roky niekde úplne inde, utrasie sa a skúsenosti využije na ďalšom šampionáte," Nadviazala naňho aj Natália Paľová, ďalšia z hráčok, ktorá má pred sebou ešte veľa aktívnych rokov: "Každá jedna hráčka v tomto tíme má veľkú perspektívu a keď dievčatá budú na sebe pracovať, bude to len a len lepšie. Máme na to, aby sme rástli, obnovil sa káder, prišli mladšie hráčky, nesmú dať po týchto MS hlavu dole a budeme sa pripravovať na šampionát v Kanade,"