Novinky - 22.06.2019 20:08

Kanadská hviezda McCannová oplatila vloženú dôveru

Zdroj: huste.tv

O finále sa zvykne hovoriť, že nemá favorita, ale v ženskom stretnutí medzi Kanadou a Spojenými štátmi americkými sa výrazne väčšie šance dávali Kanaďankám. Tie okrem skupinovej prehry s Češkami po nájazdoch vyhrali všetky ostatné stretnutia minimálne dvojgólovým rozdielom, vrátane toho posledného. "Neexistuje na svete lepší pocit. Pracovali sme na tom veľmi dlho, vytvorili sme si silné kamarátske putá a celé to dospelo až k týmto neskutočným pocitom," zhodnotila Jessica McCannová, so štyrmi zásahmi druhá najlepšia strelkyňa šampionátu. Predčila ju len Češka Manhartová, ktorej to padalo najmä do britskej siete, ale skórovala aj v zápase o bronz proti Slovensku.

Kanade v poslednom zápase nadstavbovej skupiny stačil na finálovú účasť aj bod a viacerí priaznivci verili, že si takto do finále "vyberie" naše reprezentantky. Nestalo sa a vo finále sa stretli s Američankami. "S týmito hráčkami sa stretávame častejšie a ostala tam trocha zlej krvi medzi nami z minulých majstrovstiev sveta. Vedeli sme, že toto je naša príležitosť, naša chvíľa a porazili sme ich vo všetkých troch zápasoch," povedala hrdo kanadská útočníčka.

Úplne bez zakopnutia to zo strany čerstvých majsteriek sveta nebolo, ale vo všetkých zápasoch, v ktorých o niečo šlo, dokázali dianie ovládnuť veľmi presvedčivo. "Každá jedna hráčka v tomto tíme poznala svoju rolu, pracovali sme jedna pre druhú a keď sa chcete posúvať vpred, zároveň chcete aj získavať." vysvetlila McCannová. Veľká pozornosť bola napriek tomu sústredená na jej výkony a bilancia 4+2 ju dostala aj do All Star tímu šampionátu. "Cítila som, že je do mňa vložená veľká dôvera, ktorú nesmiem sklamať, ale žiaden gól nestrelíte úplne sama. Dostala som do svojho útoku dve skvelé spoluhráčky a popri nich sa body zbierali oveľa ľahšie. S Danielle Ringovou hrávam desať rokov, poznáme sa dokonala a chémia medzi nami je jedinečná," spomenula kamarátku, ktorá sa prezentovala tromi asistenciami.

Kanadský ženský tím sa vrátil na hokejbalový trón po štyroch rokoch. Naposledy sa tešili v Zugu, ďalší šampionát v Pardubiciach patril domácim Češkám. Kanaďanky boli vtedy "len" z bronzu veľmi sklamané. Okrem týchto dvoch krajín sa na niektorom z doterajších siedmich šampionátov tešili z titulu svetových šampióniek len Slovenky, a to v roku 2011 na domácej pôde. Najbližšie budú pozíciu domáceho celku plniť práve Kanaďanky a považované zrejme budú za top-favoritky.