Novinky - 23.06.2019 08:00

Tlieskalo sa aj Fínom, ale svetovému hokejbalu dominuje Slovensko

Zdroj: huste.tv

Slovenská dominancia svetovému hokejbalu pokračuje aj po šampionáte v Košiciach. V domácom prostredí mali naši reprezentanti o motiváciu postarané a pred veľmi pekne zaplnenou Steel Arenou zdolali Fínsko 4:3. Meno finálového súpera síce bol prekvapením, ale na šampionáte si získal veľký rešpekt a svoju kvalitu potvrdil aj v boji o celkový triumf. "Viackrát sme odskočili na dvojgólový rozdiel, oni sa stále doťahovali a naďalej sme boli v napätí. Nedalo sa iba brániť, museli sme hrať až do konca. Od začiatku turnaja sme verili, že je možné získať štvrtý titul v sérii. Išli sme za tým. Teší nás to o to viac, že sa potvrdil dobrý výber hráčov do tímu," spokojne zhodnotil tréner Marián Gregorík po finále. Skvelý výkon súpera ocenili aj fanúšikovia, ktorí počas záverečného ceremoniálu spustili zborové "Suomi" a vytlieskali aj strieborný tím.

O dôvod viac na radosť mal skalický útočník Jaroslav Martinusík, ktorý stihol tesne pred duelom požiadať svoju priateľku o ruku, potom strelil finálový gól a nakoniec oslavoval majstrovský titul. "Je to pre mňa najkrajší deň v živote. Štvrtý titul v rade, triumf na domácom šampionáte a zásnuby k tomu. Nič viac si nemôžem priať, lepšie mi to vyjsť nemohlo," rozplýval sa počas osláv. "Bol to ťažký zápas hodný finále, ale zvládli sme ho a radujeme sa," povedal v našom prenose jeho klubový spoluhráč Miroslav Božik, ktorý bol aj pri zlatých oslavách v Pardubiciach. "Tieto oslavy budú lepšie. Cesta z Pardubíc bola krátka, nemohli sme si to dostatočne užiť. Ale tu strávime noc a oslavy budú možno náročnejšie ako samotný zápas," zažartoval strelec jedného z finálových gólov.

Špecificky vnímal záver týchto MS aj Milan Rampáček, ktorý už vopred avizoval, že po tomto turnaji ukončí kariéru. "Nádherné pocity. Neskutočné ukončenie kariéry, doma, na majstrovstvách sveta - najkrajšia rozprávka, aká mohla byť," zhrnul v našom priamom prenose. Na turnaji nazbieral šesť kanadských bodov a patril medzi našich najlepších hráčov. Napriek tomu svoje rozhodnutie považuje za definitívne: "Veľa som toho obetoval na úkor mojej rodiny, aby som bol tam, kde som. Teraz im to s radosťou vrátim."

Slovensko je po Kanade len druhou krajinou, ktorá brala hokejbalové zlato na štyroch šampionátoch po sebe. Naša žatva započala v roku 2013 práve na kanadskej pôde, pokračovala vo Švajčiarsku, v Česku a neprerušil ju ani turnaj v metropole východného Slovenska. Naši hráči počas celého turnaja prehrali jediný raz, v skupine s Českom 1:2. Okrem toho zdolali Fínov 2:1, Američanov 3:2 po predĺžení, Veľkú Britániu 8:1, Talianov 3:2, Kanadu 6:1 a nakoniec Fínsko po druhý raz na turnaji, tento raz 4:3. Zaujímavosťou je, že český mužský aj ženský tím je jediným, kto dokázal na MS zdolať konečného majstra sveta. Ženy nakoniec ostali bronzové, muži len po druhý raz v histórii vyšli naprázdno. Po prehranom semifinálovom predĺžení s Fínskom rovnako podľahli aj Kanade.

Tagy: TOP huste.tv