Novinky - 23.06.2019 14:57

Tretie miesto nie je zlé. Martel si šampionát užil

Zdroj: huste.tv

Už pred štartom hokejbalových MS rezonovala medzi fanúšikmi informácia, že v Košiciach sa predstaví aj Danick Martel, hokejista s trinástimi štartami v NHL zo sezóny 2018/19. Svoje strelecké, šprintérske, kondičné aj technické kvality ukázal hneď v niekoľkých dueloch a vyšperkoval to zápasom o bronz proti Českej republike. V 3. minúte predĺženia strelil gól, ktorým svojej krajine zabezpečil konečnú tretiu priečku. "Napriek tomu, že sme chceli skončiť vyššie, vždy je dobrý pocit vyhrať posledný zápas na turnaji. Po víťaznom góle som bol vo vytržení, ani som nevedel, ako oslavovať, len som začal natešene behať po ihrisku. Nakoniec teda prevláda radosť," opísal svoje dojmy.

Šampionát zakončil s bilanciou 6+6, no tímové ambície boli rozhodne vyššie. "Vždy je ťažké nájsť motiváciu po semifinálovej prehre, ale ráno, keď sa zobudíte, vždy je nový deň. Tak to chodí aj v živote. My sme vstali s tým, že chceme vyhrať zápas o tretie miesto a je skvelé, že sa nám to podarilo," povedal hokejista z organizácie Tampy Bay Lightning. Na celom turnaji kanadský tím prehral jediný raz, proti Slovensku, čo je obstojná vizitka: "Boli sme sklamaní po semifinálovej prehre, ale tretie miesto v takejto silnej konkurencii vôbec nie je zlé,"

Súboj o tretie miesto pre Kanadu pritom nebol jednoduchý. Ešte v 44. minúte prehrávala 1:2, no tesne pred koncom dokázala manko zmazať a vďaka Martelovi aj zvíťaziť. "Určite to bol jeden z najnáročnejších zápasov na turnaji. Stretli sa dva kvalitné tímy, oba hrali veľmi dobre a bojovali až do úplného záveru. My sme na konci ukázali obrovský charakter a to víťazstvo sme si zaslúžili, hoci to by asi platilo aj o prípadnom víťazstve súpera." uznanlivo skonštatoval 24-ročný Kanaďan.

Košice opúšťal s dobrými dojmami aj napriek tomu, že bol po zápase Kanady so Slovenskom priamym účastníkom konfliktu zopár hráčov s niekoľkými fanúšikmi, ktorý však ostal len pri ostrých slovách. "Tieto majstrovstvá sveta som si naozaj užil. Bolo cítiť emócie, občas možno trochu viac, ale my sme zvádzali boje na ploche a tá vášeň sa preniesla aj na tribúny. Teším sa, ako to bude vyzerať o dva roky," dodal na záver krátkeho rozhovoru s úsmevom, odkazujúc na kanadské domáce prostredie.