Novinky - 26.06.2017 15:00

Nový Zéland nebodoval ani v druhom zápase. Víťazstvo Argentíny

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Zápas Argentína - Nový Zéland dostal od IIHF pod patronát náš rozhodca Vladimír Friedrich. Po konečnom hvizde boli spokojnejší inlinehokejisti z Južnej Ameriky, ktorí zdolali protinožcov po tuhom boji 6:4. Lepší vstup, podobne ako včera, mal Nový Zéland, ktorý vyhral prvú štvrtinu 3:1. Každou ďalšou minútou sa ale viac do hry dostával ich súper a postupne prebral opraty zápasu vo svoj prospech. Taiapa otvoril skóre už po 28-ich sekundách, Argentínčan Echevarria ale už v nasledujúcej minúte vyrovnal. Góly Turiu a Jameson síce nahrávali "The Blacks", po prvej prestávke ale prišiel zlom. Bustos dvomi presnými zásahmi vyrovnal. Tretia štvrtina mala jediného strelca, keď obrat zariadil Irrsarri. V poslednej štvrtine zvýšil Haiek na 5:3, v 46.minúte vykresal nádej pre Nový Zéland Cistrone. Posledný gól však patril Argentíne, Chiaravalotti trafil opustenú bránku presne.