Novinky - 26.06.2017 17:22

Švédi sa vrátili do hry víťazstvom nad húževnatým Nemeckom

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Tri korunky aj Nemecko vstupovali do duelu z rovnakej štartovacej pozície. Zverenci Georga Holzmanna po prehre s Fínskom 2:5, chceli Švédov zdolať, tí rovnako, na nešťastnú prehru s Českom chceli zabudnúť už dnes. V 4.minúte Markus Kinisjarvi poslal severanov do vedenia, rovnaký hráč sa strelecky presadil aj v druhej štvrtine. V polčase tak mali na vrch Tre Kronor, Nemci preto vystriedali gólmana. Keď sa po polhodine trafil Olsson, karty sa zdali byť rozdané. O necelé dve minúty ale vrátil Nemecko do zápasu Poetzel - 3:1. Už o 56 sekúnd ale vrátil dvojgólové vedenie Švédom Larsson. Posledná štvrtina priniesla taktický boj, zníženie Tima Brazdu však bolo na čo i len bodík málo. Švédsko tak zvládlo dôležitú prekážku v boji o postup, Nemecko zdolalo 4:2.