27.6.2017 - elitná kategória, utorok 27.06.2017, 14:00
1. Silovic, 6. Cunko T. - 7., 19., 29. White, 20., 34. Combs, 27. Burnett, 36. Krogman, 45. Noe

Chorvátsko:

Tomljenovic, Filipec - Vedlin, Silovic, Jasmenjak, Jankovic - Trstenjak, Cunko M., Novak, Cunko T. - Skretic, Brencun, Milicic, Novotny - Kopajtic, Vujinovic, Sakic, Jarcov. Tréner: Sertic Marko

USA:

Kuhn, Redmann - Pascalli, Schaivo, Dimartino, Fox - White, Combs, Arcibal, Burnett - Noe, Spezia, Kettler, Krogman. Tréner: Cook Joe

Ako zo zlého sna sa začal zápas USA proti otsiderovi z Chorvátska, svoj faktor zrejme zohralo aj podcenenie súpera. Chorváti už po 53 sekundách šli do vedenia zásluhou Silovica. Keď zvýšil v šiestej minúte Tomislav Čunko už na 2:0, v očiach zámorského tímu bolo vidieť rozčarovanie. Od tohoto momentu si však USA vstúpili do svedomia, začali hrať svoju hru, s ktorou slávili úspech v úvodných dvoch vystúpeniach na MS a výsledok sa dostavil. Ešte pred prvou sirénou znížil White, obrat dokonali ešte v druhej štvrtine opäť White s Combsom. Tretia časť hry definitívne rozhodla o víťazovi, Američania ju vyhrali jednoznačne 4:0. V závere stretnutia podčiarkol víťazstvo USA nad Chorvátskom na 8:2 Noe.