Česi vo vyrovnanom zápase s cennou výhrou nad Nemeckom

27.6.2017 - elitná kategória, utorok 27.06.2017, 16:00
7. Krzizok, 16. Toelzer, 28. Jeske, 44. Dueck - 2., 9. Kubica, 33., 44. Strnád, 40., 47. Kafka

Nemecko:

Martinovic, FIlimonow - Dueck, Toelzer, Jirik, Krzizok - Brazda Tob., Poetzel, Brazda Tim, Preibisch - Gomow, Jeske, Lachner, Deubler - Schiessl, Toth. Tréner: Holzmann Georg

Česká republika:

Huf, Frodl - Strýček, Bernad, Kafka, Petružalek - Kameš, Záhradníček, Kubica, Strnád - Ferenc, Zbořil, Černoch, Kverka. Tréner: Brož Luděk

Ďalší vyrovnaný zápas na MS v elitnej divízii odohrali Česko s Nemeckom. Po dvoch minútach využil presilovku Kubica. Na konci siedmej minúty vyrovnal za Nemecko Krzizok, no ešte pred prvou sirénou vrátil Čechom vedenie Kubica. V druhej časti hry padol jediný gól, Toelzer vyrovnal na 2:2. Pred treťou štvrtinou vymenili Nemci brankára, v 29.minúte šli prvýkrát do vedenia zásluhou Jeskeho. Po góle Strnada a v presilovke Kafku sa Česi dostali na koňa a otočili vývoj stretnutia. Na Strnádov gól na 5:3 dokázal ešte odpovedať Dueck. O zaslúženom víťazstve 6:4 rozhodol v závere gólom do prázdnej bránky Kafka.