Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

29.6.2017 - elitná kategória štvrťfinále, štvrtok 29.06.2017, 18:00
18. Novák, 30., 35. Holovič, 35. Lichanec - 9., 14. Svedlund, 8. Dahlberg Karlsson, 21. Kinisjarvi M., 39. Larsson, 40. Kokkonen

Slovensko:

Neumann - Novák, Ertel, Lichanec, Jurík - Ručkay, Kristín, Haring, Holovič - Szabo, Jaško, Burzala, Horský - Siller, Šimúnek, Šimonič, Trenčan. Tréner: Antal Imrich

Švédsko:

Kinisjarvi R., Eriksson - Kesti, Larsson, Kinisjarvi M., Svedlund - Eklund, Lissang, Dahlberg Karlsson, Olsson - Rachidi, Pettersson, Kokkonen, Vitanen. Tréner: Kinisjarvi Jyrki

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji sa na domácich majstrovstvách sveta v Bratislave neprebojovali do semifinále. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu podľahli výberu Švédska 4:6.

Zverenci trénera Imricha Antala v úvodnej štvrtine držali krok so súperom, ktorý ich na MS v Tampere 2015 zdolal v boji o bronz, no od 9. min prehrávali. V úvode druhej časti inkasovali ďalšie dva góly a vyzeralo to s nimi zle. Filip Novák síce v 18. min skorigoval, ale po dvoch periódach viedli Švédi 4:1. V tretej štvrtine však prišli dva presné zásahy Marcela Holoviča a jeden v podaní Petra Lichanca, začínalo sa tak akoby odznova. V 39. a 40. min prišli dva zásahy švédskeho výberu, na ktoré už Slováci nedokázali odpovedať.

Slovenský tím čaká v piatok 30. júna o 18.00 h ďalší duel na turnaji, v skupine o 5. - 8. miesto si zmeria sily s Chorvátmi. V základnej A-skupine tohto súpera zdolal hladko 7:2.