1.7.2017 - finále - I. divízia, sobota 01.07.2017, 15:00
2. Erman, 3. Sotlar, 5. Brus, 13. Fajdiga, 27. Koblar, 32. Tomazevic - 5. Begovs, 6. Sprukts, 17. Galkins

Slovinsko:

Trelc, Pavlic - Logar, Frol, Sotlar, Koblar - Erman, Kralj, Rajsar, Tomazevic - Fink, Leben, Fajdiga, Brus - Lavrisa. Tréner: Lavrisa Marcel

Lotyšsko:

Kazanovs, Kruze - Golubovics, Aploks, Maslavskis, Sprukts - Begovs, Galkins, Prusis, Kurmis - Konisevs, Siksnis, Ogorodnikovs, Zolmanis - Batraks. Tréner: Sorokins Olegs

Zápas o postup medzi elitu v inline hokeji začali lepšie favorizovaní Slovinci. Už po 63 sekundách hry otvoril skóre zápasu Erman. Keď v tretej minúte Sotlar zvýšil, zdalo sa byť finále I. divízie hrou mačky s myšou. Po štyroch minútach ale znížil Begovs. Do dvojgólového vedenia poslal už o 36 sekúnd Slovincov opäť Brus. Gólové hody pokračovali, v šiestej minúte znížil Sprukts. Výsledkom 3:2 sa skončila prvá štvrtina. Lepší vstup do druhej časti hry mali opäť Slovinci, keď zásluhou Fajdigu v presilovke zvýšili na 4:2. Zbytočné vylúčenie Koblara za držanie potrestal po jedenástich sekundách Galkins. Po polovici zápasu tak viedli Slovinci tesne 4:3.

V 27.minúte posunul bližšie zverencov Maticu Kralja k vysnívanej méte v presilovke Koblar. Ďalší nešťastný gól rozhodcovia pripísali Tomazevicovi, ktorý umne spoza bránky nahodil puk a ten sa dostal od lotyšského obrancu až za bránkovú čiaru. V poslednej štvrtine gól už nepadol, Lotyši nedokázali skórovať ani pri skoro trojminútovej hre bez brankára. Po víťazstve 6:3 postúpili zaslúžene do elitnej kategórie MS Slovinci.