Bronz do Česka. Tre Kronor z MS iba so zemiakovou medailou

1.7.2017 - elitná kategória o 3.miesto, sobota 01.07.2017, 17:30
1., 41. Bernád, 4. Šebek, 9. Kameš, 48. Strnád - 19. Olsson, 36. Dahlberg Karlsson

Česká republika:

Frodl - Strýček, Šebek, Kafka, Petružálek - Kameš, Záhradníček, Kubica, Strnád - Ferenc, Zbořil, Černoch, Bernád - Kverka. Tréner: Brož Luděk

Švédsko:

Kinisjarvi R., Eriksson - Kesti, Larsson, Kinisjarvi M., Svedlund - Eklund, Lissang, Dahlberg Karlsson, Olsson - Rachidi, Pettersson, Kokkonen, Vitanen. Tréner: Kinisjarvi Jyrki

Bronz získali po víťazstve 5:2 nad Švédskom zaslúžene Česi. Už v prvej štvrtine si vybudovali trojgólový náskok. Na prvý gól stačilo našim západným susedom iba 49 sekúnd, šťastným strelcom bol David Bernád. Na začiatku štvrtej minúty zvýšil Patrik Šebek a vylúčenie Markusa Kinisjarviho potrestal peknou strelou Vladimír Kameš. V 19.minúte konečne zdvihli hlavy aj "tri korunky", keď po vyšachovaní obrany na jeden dotyk dostal puk za chrbát Dominika Frodla Alexander Olsson.

V tretej štvrtine sa hralo opatrne. Jediný gól strelili Švédi. V 36.minúte znížil Dahlberg Karlsson už na 3:2. V poslednej štvrtine sa severania nedisciplinovanosťou pripravili o vyrovnanie, a naopak v oslabení inkasovali, keď presilovku premenil David Bernád. V závere duelu pečatil trojgólovú výhru do prázdnej bránky Švédska Strnád.