Majstrom sveta USA. Stíhacia jazda Fínska prišla neskoro

1.7.2017 - elitná kategória finále, sobota 01.07.2017, 20:00
3. Fox, 13. Dimartino, 15. Noe, 20. White - 22. Lepaus, 36. Suomi

USA:

Kuhn, Redmann - Pascalli, Schaivo, Dimartino, Fox - White, Combs, Arcibal, Burnett - Noe, Spezia, Kettler, Krogman. Tréner: Cook Joe

Fínsko:

Airasvaara (od 20.minúty Lehti) - Lappalainen, Penttinen, Lepaus, Suomi - Markkanan, Aalto, Palanto, Joki-Erkkila - Partanen, Mertanen, Laakkonen, Kiiskinen. Tréner: Pellinen Ossi

Lepšie vyšiel vstup do zápasu Američanom. Na konci tretej minúty Fox prestrelil Airasvaaru. Bol to však jediný gól v prvej štvrtine. V druhej časti hry už po 22 sekundách pridal druhý gól Dimartino a držanie Aalta potrestal v presilovke Noe. Keď pridal White v dvadsiatej minúte štvrtý gól, Suomi poslali do bránky Taponena. Akoby severanom priniesol šťastie, peknú akciu pretavil v prvý gól Fínska Lepaus. Viac gólov v prvej polovicí stretnutia už diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nevideli.

V tretej štvrtine sa USA sústredili na zodpovednú obranu, čakali na protiútoky a chyby Fínov. Tí boli aktívnejší a často zamestnávali Troya Redmanna. Američanov prebrala až nevyužitá presilovka po vysokej hokejke Markkanena. Prišiel však trest. Sekanie Speziu potrestal ešte pred treťou sirénou fínsky útočník Eemeli Suomi. Ostatné útoky však už obrana aj s gólmanom odrazili a tak po víťazstve 4:2 získali titul majstra sveta Američania.