Koronavírus - 01.04.2020 09:58

Dybala chcel aj s priateľkou utiecť pred koronavírusom do Dubaja

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Argentínsky futbalista Paulo Dybala je už desať dní oficiálne nakazený koronavírusom a jeho zotavenie je zatiaľ v nedohľadne. U 26-ročného ofenzívneho hráča Juventusu Turín sa prejavujú klasické symptómy choroby ako sú kašeľ a problémy s dýchaním. Uviedla to jeho priateľka Oriana Sabatiniová v rozhovore pre webovú stránku portugalského časopisu Caras. Zároveň dodala, že ona nie je infikovaná.

"O víruse stále toho až tak veľa nevieme. Naši lekári nám radili, aby Paulo prestal trénovať a venoval sa iba oddychu. Lieky prakticky nemáme, dodali nám iba vitamíny a šumivé tabletky. Čo sa týka môjho stavu, mala som negatívny test, ale budú mi robiť ešte jeden," uviedla 23-ročná argentínska modelka a speváčka.

Oriana Sabatiniová zároveň odhalila pôvodný zámer, ako chceli s priateľom opustiť Taliansko. "Chceli sme ísť do Dubaja v SAE, kde by nám nehrozilo nebezpečenstvo. V Taliansku je situácia zložitá, stačí sa pozrieť na štatistiky úmrtnosti a preplnené nemocnice. Nakoniec sme však túto myšlienku zavrhli a rozhodli sa zostať v Turíne. Najmúdrejšie zo všetkého je teraz zostať doma a čakať, kým sa to všetko skončí," doplnila Sabatiniová, cituje ju aj taliansky Tuttosport.

Dybala hráva za Juventus Turín od roku 2015 a za ten čas nastrieľal 64 gólov. Bol súčasťou štyroch majstrovských tímov Juventusu v Serie A ako aj troch víťazných tímov v pohárovej súťaži Coppa Italia. Dvakrát s Juventusom získal aj Taliansky superpohár.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora