Koronavírus - 16.04.2020 12:38

Tento rok sa už hrať nebude. Stretneme sa na Australian Open 2021

Goran Ivaniševič nemá dobré správy pre tenisových fanúšikov. Šampión Wimbledonu z roku 2001 a momentálne jeden z dvoch trénerov svetovej jednotky Novaka Djokoviča (druhým je Slovák Marián Vajda) si myslí, že tenisová sezóna 2020 už nebude pokračovať.

Je to veľká škoda aj z pohľadu Djokoviča, ktorý otvoril túto sezónu triumfom na Australian Open a celkovo bezchybnou zápasovou bilanciou 18-0.

"Myslím si, že je to reálne vzhľadom na to, čo sa deje v celom svete v súvislosti s koronavírusom. Moja najoptimistickejšia prognóza znie, že sa stretneme v januári na Australian Open. Aj to je však otázne," uviedol Ivaniševič v rozhovore pre Sportske Novosti, cituje ho aj portál tennisworldusa.org.

Bývalá svetová dvojka a víťaz 22 turnajov na hlavnom mužskom okruhu vraví, že súčasná situácia s celosvetovou stopkou pre šport aj normálny život mu príde ako čosi zvláštne odohrávajúce sa mimo reality. "Je mi ľúto najmä Wimbledonu, lebo tento turnaj presahuje tenis a prináša so sebou množstvo výnimočných chvíľ a pocitov. Ale je to také, aké to je. Život pokračuje aj v tejto oklieštenej podobe a my musíme bojovať," pokračoval 48-ročný rodák z chorvátskeho Splitu.

Na otázku, ako koronakríza ovplyvní svetový tenis, niekdajší tenista s obávaným delovým podaním odpovedal: "Po návrate do normálu to bude náročné pre všetkých - hráčov, trénerov, ale aj organizátorov turnajov. Tí sa budú musieť zamyslieť nad tým, koľko peňazí vrazia do podujatí, ktoré môžu byť viac stratové ako predtým. Bude to obdobie hľadania optimálnych riešení pre nás všetkých, ktorí máme niečo spoločné s tenisom," dodal Ivaniševič.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora