Koronavírus - 04.05.2020 17:50

Argentínsky obranca porušil karanténne nariadenia. Bude mať čo vysvetľovať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita/twitter

Anglický futbalový klub Manchester United si vyžiada stanovisko od argentínskeho obrancu Marcosa Roja, ktorý je hráčom "červených diablov" a v súčasnosti je na hosťovaní vo vlasti v tíme Estudiantes La Plata. Na internete sa totiž objavili fotografie, že počas opatrení na elimináciu šírenia pandémie koronavírusu si bol Rojo s priateľmi zahrať poker a fajčil pri tom. Fotku na sociálnych sieťach zverejnil jeho brat Franco, po času ju stiahol z obehu. Informáciu priniesol portál BBC Sport.

Marcos Rojo je pevnou súčasťou reprezentácie Argentíny, v národnom tíme odohral už 61 duelov. V jeho vlasti zatiaľ do 10. mája platia prísne pravidlá o vychádzaní z domovov a stretávaní s inými osobami, aby sa zamedzilo šíreniu ochorenia COVID-19. Futbalista ich však nedodržal.

Spomedzi futbalistov v anglickej Premier League hneď niekoľko porušilo pokyny počas pandémie koronavírusu, pod drobnohľad sa v tomto smere dostali napríklad Jack Grealish z Aston Villy, Kyle Walker z Manchestru City či Moise Kean z Evertonu.