Koronavírus - 11.05.2020 20:29

Premier League znovu nezačne skôr než 1. júna

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

Minimálne do 1. júna sa v Anglicku neuskutoční žiadne športové podujatie a týka sa to aj akcií bez prítomnosti divákov. Taký je pondelkový verdikt britskej vlády, ktorá publikovala 50-stranový manuál uvoľňovania opatrení prijatých v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu. Podľa rozhodnutia vlády bude otváranie športovísk pre konanie podujatí možné neskôr, proces však bude závislý od vývoja situácie v krajine s ochorením COVID-19.

Futbalová Premier League nútene pauzuje od 13. marca a aktuálny plán hovorí o reštarte 12. júna. Do konca sezóne je potrebné odohrať ešte 92 duelov, na čele tabuľke je neohrozene FC Liverpool. Plán uvádza aj to, že fanúšikovia sa na tribúny tak skoro nevrátia. "Niektoré štadióny, kde by bolo veľmi ťažké dodržovanie rozostupov, nebudú otvorené pre fanúšikov ani k 4. júlu. Budeme podrobne skúmať, ako sú dejiská prispôsobené prísnym predpisom v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19," uvádza sa vo vládnom materiáli.

Súťaže v obľúbenom krikete sú aktuálne pozastavené do 1. júla, dostihový šport dúfal v reštart už počas mája, no na pokračovanie si bude musieť ešte počkať. Na rugby si fanúšikovia tiež budú musieť počkať minimálne do júla, do konca aktuálneho ročníka je potrebné odohrať ešte 9 kôl. "Vláda bude pozorne sledovať, ako sa inde vo svete vyvíja situácii pri uvoľňovaní opatrení. Iba pokrok vo vývoji vakcíny proti ochoreniu COVID-19 prípadne vhodného liečiva dokáže situáciu dostať pod kontrolu a znížiť úmrtnosť bez potreby dodržiavať sociálny odstup," uviedla britská vláda.

Aj v boxe rátajú s uvoľnením činnosti od júla, konanie duelov by bolo s mnohými preventívnymi opatreniami vrátane zákazu použitia vedierka na pľutie medzi jednotlivými kolami súboja dvoch pästiarov.