Koronavírus - 27.05.2020 18:50

Schwarzenegger vzdal úctu zosnulému Gaspardovi, ktorý zachránil syna, nie seba

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Arnold Schwarzenegger si uctil pamiatku nedávno zosnulého wrestlera Shada Gasparda, ktorý sa utopil v mori neďaleko pláže v kalifornskom stredisku Venice Beach. Legenda Hollywoodu a tiež svetovej kulturistiky označila hviezdu profesionálneho wrestlingu za ultimatívneho hrdinu.

Bývalý guvernér Kalifornie sa počas jazdy na bicykli nechal vyfotografovať na pamätnom mieste pri venci a muskulatúrnej makete pripomínajúcej Gasparda. Čo sa vlastne stalo? Pred desiatimi dňami sa 39-ročný profesionálny zápasník spoločne so svojím 10-ročným synom Aryehom vybral na výlet na pláž Venice Beach. Zrazu prišla obrovská vlna, ktorá strhla oboch, ale ešte predtým Gaspard stihol zalarmovať záchranárov, aby zachránili jeho syna a o neho sa nestarali. Týmto spôsobom synovi zachránil život, ale prišiel o ten svoj.

"Utopil sa v oceáne, no stihol povedať záchranárom, aby sa venovali jeho synovi. To je otcovská láska," vyhlásil americký herec a bývalý wrestler Dwayne Johnson. cituje ho portál BBC. "Shad bol dobrý chlapec. Moja úprimná kondolencia patrí jeho rodine a priateľom," dodal zápasník známy pod prezývkou "The Rock", čiže "Skala".

Schwarzenegger na adresu Gasparda podľa webu Sport1.de skonštatoval: "Bol príkladom v telocvični aj mimo nej. Viacnásobný hrdina ako kulturista, wrestler a najmä človek. Najväčším hrdinom je však pre svojho syna. Moje myšlienky patria jeho rodine."

Zdroj: tmz.com

V spoločnosti World Wrestling Entertainment (WWE) bol Gaspard známy ako súčasť značkového tímu Cryme Tyme. Po jeho smrti mu kondolovali viacerí známi wrestleri na čele s už spomenutým Johnsonom. Akcia na pomoc Gaspardovej rodine priniesla jeho vdove Siliane a trom deťom 100-tisíc USD. Veľkú čiastku rodine venoval ďalší známy americký wrestler, herec, raper a rekordný šampión WWE John Cena.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora