Koronavírus - 22.06.2020 08:56

Djokovičove exhibície pokoril Covid-19, už sú štyria nakazení

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

 Priznanie bulharského tenistu Grigora Dimitrova, že je nakazený novým koronavírusom, už v nedeľu večer obletelo svet. V pondelok ráno však organizátori druhého dielu exhibičnej série Adria Tour v chorvátskom Zadare priznali, že pozitívny test na COVID-19 mali ďalší traja účastníci turnaja. Na základe týchto zistení zrušili finále antukového podujatia, kde mali ešte v nedeľu proti sebe nastúpiť svetová jednotka Srb Novak Djokovič a Rus Andrej Rubľov.

Šéf odboru civilnej ochrany v Zadarskej župe Šime Vickovič síce nešpecifikoval, o koho ide, ale televízny kanál N1 bol ústretovejší. V infikovanej trojici sa údajne nachádzajú aj chorvátsky tenista Borna Čorič, ktorý predtým v Zadare vyradil práve Dimitrova /4:1, 4:1/, a tiež Bulharov kondičný tréner. Informuje o tom aj portál denníka Blic.

V tejto súvislosti je zaujímavá informácia, že Novak Djokovič sa odmietol otestovať priamo v Zadare a odcestoval domov do Belehradu. "Necítil žiadne príznaky, preto v súlade s odporúčaniami chorvátskych zdravotníkov sa rozhodol vrátiť do Belehradu. S príšlušnými odborníkmi sa spojí až v Srbsku," uvádza Blic.

Väčšina účastníkov zadarského turnaja strávila noc z nedele na pondelok na parkovisku pred Inštitútom verejného zdravia v Zadare, kde ich testoval na koronavírus hlavný epidemiológ Zadarskej župy Alan Medič. Medzi testovanými nechýbal Nemec Alexander Zverev či Chorváti Borna Čorič a Marin Čilič a rovnako ich krajanka Dona Vekičová.

Tenisové turnaje sú pre pandémiu koronavírusu prerušené od marca. Profesionálne organizácie tento týždeň predstavili plán reštartu sezóny: ženská WTA Tour má začať 3. augusta v Palerme, mužská ATP Tour začne program 14. augusta turnajom vo Washingtone.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora