Koronavírus - 27.07.2020 14:17

Priletia, no nesmú hrať. Odveta Realu so City v ohrození

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalová Liga majstrov ešte ani nezačala napĺňať program svojej reštartovanej časti a už hrozí, že v nej nastanú posuny a nezrovnalosti. Ako najproblémovejší duel sa javí odvetná osemfinálová konfrontácia medzi Manchestrom City a Realom Madrid, ktorej dejiskom má byť 7. augusta anglický Etihad Stadium. Britská vláda totiž cez víkend obnovila povinnú štrnásťdňovú karanténu pre všetkých, ktorí pricestujú z rizikových krajín.

K nim sa pridalo aj Španielsko, ktoré koncom minulého týždňa počas dvoch dní hlásilo v súčte 5 tisíc nových prípadov infikovania koronavírusom. Problém si uvedomuje aj španielska strana, ktorá otvorene hovorí o druhej vlne pandémie, ktorá tam zrejme čoskoro prepukne. Čo sa týka samotného zápasu, UEFA situáciu monitoruje a pracuje s dvomi možnosťami. Buď sa čerstvý anglický vicemajster a španielsky šampión stretnú na neutrálnej lisabonskej pôde, kde má aj pokračovať ďalší program Champions League, alebo sa akcia prenesie na náhradný termín. Viac žiaducou je prirodzene prvá z alternatív.

Angličania pridávajú aj tretiu. Vláda totiž už nejaký čas pracuje na upravení podmienok pre športové či kultúrne akcie a pre Madridčanov by sa možno dala vybaviť výnimka. Cestovanie v rámci Ligy majstrov čaká ešte jednu dvojicu - Juventus Turín a Olympique Lyon. Kým Taliani sa už dlhšie javia tak, že dostali vírus pod kontrolu, francúzsky denný nárast je na úrovni približne tisícky nových nakazených.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora