Koronavírus - 15.10.2020 12:21

Hokejisti ďakujú za finančnú pomoc, ale situáciu to vyrieši len na pár týždňov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Slovenský zväz ľadového hokeja víta dvojmiliónovú štátnu finančnú injekciu, ktorá predstavuje formu prvej pomoci pre profesionálne športové kluby vrátane hokejových v čase pandémie koronavírusu. Jedným dychom však dodáva, že naďalej bude vyvíjať aktivitu v hľadaní dlhodobých pomocných riešení v takej miere a výške, akú hokej potrebuje.

"Veľmi sa tešíme. Pomoc je nevyhnutná v súčasných kritických chvíľach, pomôže to slovenskému hokeju,“ povedal výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ na webe SZĽH. Ďalšiu sumu nadväzujúcu na štátnu pomoc poskytne hokejovým klubom SZĽH. "Ako sme povedali aj pánovi štátnemu tajomníkovi pre šport, Slovenský zväz ľadového hokeja je súčinný, aby dokázal pomoc sprocesovať čo najefektívnejšie a zároveň okamžite zaslať na kluby,“ pokračoval Kruľ.

Čiastku dva milióny eur si nerozdelia len hokejové kluby, ale všetky športové subjekty. Je príslušné percento, patriace hokeju, dostatočnou náplasťou na rany, ktoré dlhodobo spôsobujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu? "Nie úplne. Čiastočne rieši situáciu na niekoľko ďalších týždňov. Stále však platí, že sa snažíme nájsť koncepčné riešenie, ktoré pomôže hokeju počas celej sezóny. Mali sme diskusie s pánom štátnym tajomníkom i ďalšími ľuďmi z ministerstva školstva s cieľom nájsť dlhodobé riešenie. Niekoľko návrhov zaznelo vrátane konkrétneho z našej strany. Verím, že v najbližších dňoch docielime pomoc, ktorá pomôže hokeju dlhodobo v takej miere a výške, akú potrebuje,“ doplnil Peter Kruľ pre hockeyslovakia.sk.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora