Koronavírus - 22.02.2021 18:15

V Anglicku vedia, kedy budú amatéri a deti hrať futbal. A čo my?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Od záveru marca by sa v Anglicku opäť mohli rozbehnúť všetky súťaže v športových odvetviach v exteriéroch. Ako v pondelok informoval člen britskej zodpovedný za očkovanie Nadhim Zahawi, týkať by sa to malo aj futbalu, golfu, či tenisu a u všetkých týchto športov súťaží dospelých aj mládeže. Ešte v pondelok večer by mal premiér Boris Johnson predstaviť plán uvoľňovania opatrení zavedených na boj proti pandémii koronavírusu.

Zahawi však nevie odhadnúť, kedy bude možné športovať aj v interiéroch. "Vonku je to bezpečnejšie, preto majú aktivity v exteriéroch prednosť," cituje web BBC Sport Zahawiho, podľa ktorého bude presným termínom uvoľnenia pre exteriérové športy 29. marec. V Anglicku aktuálne plánujú otvoriť školské zariadenia 8. marca.

V jednotlivých častiach Veľkej Británie sú opatrenia rôzne. Napríklad v Škótsku je možné vykonávať bezkontaktné vonkajšie športy ako golf či tenis. Vo Walese sú všetky športoviská zavreté, ale až štyri osoby z dvoch domácností môžu spolu športovať vo vonkajších priestoroch. V Severnom Írsku platia omnoho prísnejšie opatrenia a potrvajú minimálne do 1. apríla, pričom najbližšie ich budú prehodnocovať až 18. marca.

Briti sú v porovnaní so Slovenskom omnoho ďalej pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19, podľa štatistík špecializovaného webu ourworldindata.org tam aplikovali viac ako 27 dávok na sto obyvateľov. Na Slovensku je to necelých sedem dávok na 100 ľudí.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora