Koronavírus - 13.05.2021 18:55

Od soboty možno súťažiť a dívať sa na to

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Už od soboty 15. mája príde na Slovensku k uvoľneniu opatrení v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu týkajúcich sa účasti fanúšikov na športových podujatiach. Ako vo štvrtok popoludní informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas, uvoľnenie sa týka okresov v 1. stupni varovania a lepších (t.j. zelená, žltá, oranžová, ružová). V nich na stretnutia klubov registrovaných pod športovými zväzmi smú pri dodržaní podmienok zavítať aj diváci, ich počet bude závislý od farby okresu v tzv. covid automate.

V ružových okresoch bude k dispozícii štvrtina maximálnej kapacity hľadiska, maximálne však 250 osôb v interiéri a 500 osôb v exteriéri. V okresoch s lepšou situáciou sú obmedzenia ešte miernejšie, v tomto smere platia podmienky stanovené pre hromadné podujatia. Platí, že do hľadiska sa dostanú iba osoby s negatívnym testom na ochorenie COVID-19 - pri PCR resp. LAMP teste nie starším ako 72 hodín, u antigénového nie starším ako 24 hodín.

Organizátori podujatí sú povinní po dobu dvoch týždňov od skončenia akcie viesť podrobnú evidenciu divákov, po uplynutí tohto času informácie musia zničiť. Sedenie divákov musí byť zabezpečené v každom druhom rade, zakázaná je konzumácia jedál a nápojov a organizátori musia vyhradiť dostatok personálu na dohľad nad dodržiavaním opatrení. Samozrejmosťou je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom prípadne inou formou, všetko v závislosti od daného okresu a jeho farebnej príslušnosti v tzv. covid automate.

Vlada včera schválila nový covid automat, v ktorom sú ďalšie podstatné uvoľnenia aj pre šport. Bude to výrazná zmena pre...

Uverejnil používateľ Ivan Husár - aby sa na Slovensku oplatilo robiť šport Štvrtok 13. mája 2021
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora