Novinky - 05.08.2018 16:23

Štrnásť Slovákov nás bude reprezentovať na EURO2018 v malom futbale

Zdroj: malyfutbal

Štrnásť hráčov, ktorí budú Slovensko reprezentovať na Euro 2018 v malom futbale v Kyjeve, vybrali v priebehu víkendu tréneri Rastislav Kollár a Ondrej Kačmár. Na Ukrajine sa okrem európskeho primátu bude hrať aj o miestenku na majstrovstvá sveta v Austrálii.

Štrnásť vybraných, traja náhradníci
Brankári Martin Hužovič a Ľubomír Pangrác a hráči v poli Ivan Buchel, Silvester Jáger, Dominik Rolinec, Pavol Gere, Michal Gere, Michal Takáč, Jaroslav Repa, Michal Kučera, Filip Bednár, Stanislav Krempaský, Tomáš Dyačovský a Ľudovít Félix. Toto sú mená, ktoré si už o týždeň v nedeľu oblečú reprezentačný dres na zápas proti Belgicku. Slovensko tak vstúpi do šampionátu v Kyjeve, ktorý určí najlepší tím v Európe. Hrať sa bude tiež o účasť na majstrovstvách sveta v Austrálii, na ktoré postúpia všetci štvrťfinalisti šampionátu. V zálohe ako náhradníci ostávajú Róbert Šedivý, Daniel Biroš a Ján Voška, ktorí tím doplnia v prípade, že by niektorý z nominovaných hráčov nemohol odcestovať na Ukrajinu. Po uzatvorení súpisky sme oslovili hlavného trénera slovenskej reprezentácie Rasťa Kollára.

Bol výber tých najlepších počas zrazu náročný?

Určite áno. Nejde totiž o dlhodobejšie sledovanie hráčov, ale človek sa musí rozhodnúť vlastne po dvoch tréningových jednotkách. Na základe momentálnej formy.

Na čo ste sa sústreďovali najviac? Čo rozhodlo o hráčoch, ktorých ste vybrali?

Hlavne úspešnosť riešenia herných situácií. V tomto športe je tiež dôležité, aby nešlo len o individualitu, ale aj užitočnosť a využiteľnosť v rámci celej päťky. Takže pospájať to ako kocky Lega do nejakej stavebnice.

Boli vo Zvolene aj hráči, ktorí doteraz ešte neboli na žiadnom reprezentačnom zraze?

Áno, boli tu hráči, ktorých ešte nevidel ani tréner Ondrej Kačmár, ale bolo ich minimum.

Ako vidíte naše šance v skupinovej fáze európskeho šampionátu? (Poznámka: Slováci majú v skupine domácu Ukrajinu, Taliansko, Belgicko a Čiernu Horu.)

Pre mňa sú tímy dá sa povedať neznámou, aj keď momentálne sa na Facebooku dajú sledovať prípravné zápasy Belgicka. Len tie streamy nie sú veľmi kvalitné, a tak sme to ani nezaradili do programu. Určite sa chceme pobiť o šancu postúpiť zo skupiny a tým pádom sa i kvalifikovať na majstrovstvá sveta do Austrálie.

Čo čaká reprezentáciu najbližšie? Kedy sa opäť uvidíte?

Najbližšie asi už len tesne pred odchodom na majstrovstvá Európy. Ešte sa rozhoduje, či to bude desiateho večer alebo jedenásteho augusta dopoludnia. Potom by sme už mali spoločne cestovať do Budapešti a odtiaľ letieť do Kyjeva.