Novinky - 09.08.2018 16:33

Nerozluční z klubu i reprezentácie

Zdroj: malyfutbal

Silvester Jáger a Ivan Buchel sú dvojičky na pohľadanie. Hráči bratislavského Unique-u a známeho FC Bepon dvakrát po sebe zvíťazili v základnej časti bratislavskej 1. TOP Ligy. Navyše spoločne poletia aj do Kyjeva.

Prednosťou Slovákov defenzíva
Unique a FC Bepon sú kluby, v ktorých spoločne hrávajú Ivan Buchel a Silvester Jáger. S Beponom vyhrali SZMF Winter Cup 2018 a vystúpili aj na posledných MSR v Považskej Bystrici. Pred pár dňami si obaja vyslúžili miestenku v reprezentačnom výbere Slovenska, ktorý poletí na majstrovstvá Európy do Kyjeva. „Každá nominácia do výberu SVK poteší. A ešte viac, keď sa dostanete do záverečnej nominácie na ME do Kyjeva,“ priblížil svoje dojmy Silvester Jáger. „Pocity zo zrazu vo Zvolene sú pozitívne. Či už to bolo tréningovými jednotkami alebo ubytovaním, stravou a voľným večerom, kde bolo možné spoznať viac spoluhráčov. Veľká vďaka patrí celému realizačnému tímu Slovenska.“ Všetkých hráčov podrobne naštudovaných nemá, no Silvester verí, že tréneri vybrali dobre. „Hodnotiť repre výber z môjho pohľadu je ťažké, keďže všetkých hráčov až tak nepoznám. Ale verím, že tréneri pri výbere toho najlepšieho, čo vo Zvolene bolo, rozhodli dobre. Aj keď si myslím, že mali ťažké rozhodovanie. Medzi naše najväčšie prednosti by som zaradil hlavne defenzívu, ktorá je na takýchto podujatiach mimoriadne dôležitá. Z dobrej defenzívy sa dá ľahko prejsť do rýchlych kontier, z ktorých padá veľmi veľa gólov. Verím, že nám sa podarí rozvlniť siete súperov čo najviac.“

Druhý šampionát
Silvo Jáger pocestuje na významný šampionát druhýkrát. „Mne sa podarilo obliecť si farby Slovenska zatiaľ raz, na minuloročných ME v Brne. Verím, že tieto druhé ME v Kyjeve budú úspešnejšie, a preto pre osoh nášho mužstva vydám zo seba maximum,“ sľubuje TOP ligista. V otázke, s kým by sa ubytoval najradšej, má Silvester podľa očakávania jasno. „Na ME som bol spolu s Ivom Buchelom a Erikom Szabom. Vytvorili sme silnú trojičku na izbe aj mimo nej. Keď sa srandovalo, tak sa srandovalo a keď bolo treba makať na ihrisku, tak sme makali pre čo najlepší výsledok nášho mužstva. Sadli sme si podľa mňa od prvej sekundy, ako sme sa spoznali, a tak to má byť. Máme toho veľa spoločného. I vo voľnom čase trávime spolu veľa času. Aj na týchto ME určite budeme chcieť byť s Ivom Buchelom ubytovaní spolu na jednej izbe. Snáď ma nebude chcieť vymeniť (smiech).“ Základnú skupinu považuje Silvester za schodnú, ale vie, že nič nie je zaručené. „Podľa mňa máme hrateľnú skupinu, ale ako sa vraví, každý zápas je iný. Dôležitý bude prvý krok, a to vstúpiť proti Belgicku víťazne. Nepríjemným súperom bude Ukrajina, keďže hrá pred domácim publikom. Taliansko a Čierna Hora budú takisto nepríjemné zápasy. Ale verím, že ich zvládneme a pomaličkým krokom budeme kráčať až ku dverám finále. Mojím cieľom je doniesť z týchto majstrovstiev Európy nejakú medailu,“ nechal sa počuť Silvo. V posledných dňoch robili realizačnému tímu problémy so Silvovým pasom, ale ten napokon v hodine dvanástej došiel a Silvester bude môcť vycestovať.

Kvalitu tímu preveria až zápasy
Silvova dvojička z klubu aj repre Ivan Buchel sa na zvolenskom zraze najlepších cítil takisto dobre. „Zraz vo Zvolene hodnotím pozitívne. Samotná organizácia bola zvládnutá výborne, podmienky pre hráčov na vysokej úrovni. Dokonca nechýbal ani wellnes. Som rád, že je vidieť, ako kvalita malého futbalu napreduje v každom smere,“ pochválil činnosť Zväzu. „Hodnotiť silu výberu pre Kyjev je ťažké. Kvalitu určite máme, akurát to treba správne poskladať, aby to fungovalo na ihrisku,“ myslí si Ivan. „Samotnú kvalitu preveria až zápasy v skupine. Našou prednosťou bude bojovnosť každého jedného hráča,“ uvedomuje si. Majstrovstva Európy ako podujatie budú pre Ivana reprízou. „Toto budú moje druhé majstrovstvá Európy. Verím, však, že budú úspešnejšie ako tie prvé. Našu púť doteraz vždy ukončilo osemfinále, preto verím, že na týchto ME sa dostaneme ďalej.“

Učí ho hrať playstation
Na osvedčeného spolunocľažníka Silvestra Jágera nedá Ivan dopustiť. „Na spolubývajúceho nemôžem povedať nič zlé. Samozrejme, že si rozumieme, nakoľko spolu hrávame malý futbal počas celého roka. Silvo môže byť rád, že má takého spolubývajúceho, ako som ja, pri ktorom sa môže veľa naučiť. Napríklad hrať playstation (smiech).“ Na izbe bude chlapcom tentoraz chýbať Erik Szabo, ktorý pre zranenie na šampionát nepocestuje. „Neprítomnosť Erika je pre národné mužstvo veľká strata. Nebudú nám chýbať len Erikove futbalové kvality, ale aj on ako osobnosť. S Erikom som stále v kontakte. Určite si budeme volať aj počas ME. Rád si vypočujem poprípade aj rady po odohratom zápase,“ avizuje Ivan. Žreb skupiny považuje pre Slovákov za priaznivý. „Myslím si, že žreb je prijateľný. Videl som len prípravný zápas nášho prvého súpera Belgicka. Šancu postúpiť zo skupiny určite máme. Budú to vyrovnané zápasy a budú rozhodovať maličkosti. Dôležitý je vstup do turnaja. A, samozrejme, víťazstvo by nám pomohlo a pridalo i na pohode v mužstve,“ skonštatoval Ivan Buchel.