Novinky - 10.08.2018 22:40

Dokážeme poraziť každého

Zdroj: malyfutbal

Michal Takáč získal s Atleticom F.C. najprv majstrovský titul v TOP lige malého futbalu v Trnave. Ambiciózny tím vyhral následne slovenskú vetvu Neymar Jr´s Five. Vďaka tomu navštívil Dubaj a finálový turnaj v Brazílii.

Aj futbal na amatérskej úrovni môže priniesť veľké zážitky a úspechy. Tím TOP ligy Atletico Trnava, v ktorom Michal hráva, sa zúčastnil celosvetového Neymar Jr´s Five Cupu a postúpil zo Slovenska do brazílskeho finále. „Cesta do Brazílie bola pre chlapcov určite veľkým zážitkom. Nerozprával som sa so všetkými chalanmi, ale bezprostredne po zápase ich iste mrzelo vypadnutie , keďže mali kvalitu na to, aby Mexico zdolali (Atletico podľahlo Mexičanom v osemfinále tesne 0:1 – poznámka). S odstupom času, keď už emócie opadli, si určite každý jeden z nich uvedomuje, aký veľký úspech dosiahli a aké meno spravili nielen sebe, ale aj Atleticu,“ prízvukuje Michal Takáč. S účinkovaním repre výberu v malom futbale vo Zvolene bol spokojný. „Zraz hodnotím samozrejme veľmi pozitívne. Zo začiatku som sa cítil trochu nervózny, keďže som bol z nášho tímu na zraze sám a chalanov som poznal viac – menej len zo zápasov na majstrovstvách Slovenska. Ale po absolvovaní tréningov to všetko opadlo a ja som si zraz veľmi užil. Všetko bolo perfektne zorganizované; či už išlo o stravovanie, ubytovanie alebo regeneráciu v podobe nočného plávania na záver. Vďaka tomu sme sa mohli sústrediť na to, aby sme podávali na ihrisku čo najlepšie výkony a za to patrí celému zväzu veľké ďakujem!“

Všetky zápasy EMF EURO 2018 sleduj LIVE na HUSTE.tv

Našou devízou bojovnosť

„Terajší výber, ktorý cestuje do Kyjeva, má veľké prednosti v tom, že sú tam chalani, ktorí za slovenský dres nechajú na ihrisku všetko. Takticky sú na veľmi dobrej úrovni a keď sa k tomu pridá bojovné srdce, myslím že niet súpera, ktorého by sme nedokázali poraziť,“ verí náš reprezentant. „V Kyjeve som ešte nikdy nebol a bola to pre mňa o to väčšia motivácia, že si tam budem môcť zahrať na majstrovstvách. Veľmi sa poteším, keď si ho budem môcť pozrieť na vlastné oči.“ Mišo i tentoraz vsádza na naše prednosti, nie na štúdium hry súperov. „Mojím zvykom je nikdy sa nepozerať na súperove predzápasové kvality, ale sústrediť sa na tie naše. Mám skúsenosť, že keď sa súper analyzuje priveľmi, zabúdame na to, v čom sme dobrí my. Viem o tom, že v skupine máme kvalitné mužstvá. Ale, ako som povedal, nechcem sa rozptyľovať nad prezeraním si papierových kvalít súpera, ale postaviť sa už proti každému a ukázať im, aké kvality sme si priniesli na ihrisko my,“ pridal bojovne.

Všetky zápasy EMF EURO 2018 sleduj LIVE na HUSTE.tv

Posunúť repre o krok ďalej

Michal Takáč si veľmi želá dostať sa na opačný koniec zemegule. „Pre mňa osobne je prvoradé postúpiť zo skupiny a tým pádom vybojovať vstupenku na majstrovstvách sveta v Austrálii. Samozrejme, ak sa nám to podarí, chcem to dotiahnuť čo najďalej a minimálne nás posunúť o krok ďalej oproti nášmu poslednému najlepšiemu umiesteniu.“Dvojičku na bývanie v Kyjeve hráč Atletica vybranú zatiaľ nemá. „Nad tým, s kým budem na izbe, som ešte vôbec nepremýšľal. Všetci z chalanov sú skvelí a nech to už bude ktokoľvek, určite budem rád.“ Michala po návrate na Slovensko čaká ďalší ročník TOP ligy, ktorá je dôkazom, že aj amatérsky nadšenec – hráč môže okúsiť reprezentačný dres a atmosféru majstrovstiev Európy.

Všetky zápasy EMF EURO 2018 sleduj LIVE na HUSTE.tv