Novinky - 14.08.2018 21:03

Dráma! Neuznaný gól v závere, Slováci remizovali s Talianmi

Zdroj: malyfutbal

Veľká dráma sa dnes večer odohrala v Kyjeve. Slováci takmer dosiahli dokonalý obrat v treťom zápase Majstrovstiev Európy v malom futbale, avšak ich gól v nadstavenom čase rozhodcovia neuznali. Slovensko remizovalo s Talianskom 2:2 (0:1).

Psychologické šachy
Začiatok duelu bol vyrovnaný. Hráči spod Tatier mohli otvoriť skóre už v tretej minúte, keď zblízka vo výbornej pozícii hlavičkoval Pavol Gere. O chvíľu nato sme mali ďalšiu veľkú príležitosť. Naši chlapci dobehli naoko stratenú loptu, ale za chrbát talianskeho brankára ju nedotlačili. Taliani stratili dych a dlho boli bezzubí. Ďalšia dobrá lopta smerovala na hlavu Pavla Gereho. Strelecky to dvakrát skúšal dokonca aj vysunutý gólman Maťo Hužovič. Dyačovský okabátil gólmana Talianov, ale na zakončenie bol príliš z uhla. Po našej taktickej chybe vpredu išli Taliani do brejku a kopali priamy kop, z ktorého našťastie nezahrmelo. Pred koncom prvého polčasu prišla chyba rozhodcov. Mišo Kučera zasiahol pri obrannom zákroku nohou, rozhodcovia však zapískali ruku a Taliani samozrejme neprotestovali. Avšak hneď po ich priamom kope vyrazil sám na brankára Paľo Gere. Taliani ho zozadu stiahli a Paľo Gere dostal žltú kartu za protesty. Ešteže aj Taliani!

Dokonalému obratu zabránili rozhodcovia
V 23. minúte nedokázal veľmi prudkú strelu skrotiť Maťo Hužovič a Taliani zblízka trestali – 1:0 pre nášho súpera. Potom opäť zakombinovali a tesne minuli slovenskú bránu. Ku slovu sa už druhýkrát dostala aj naša žrď. Po niekoľkých strelách Slovenska išli Taliani do rýchleho brejku. Súperov hráč pred Hužovičom nezaváhal a prestrelil ho – 2:0. Chlapci bojovali, chodili do súbojov a bránili Talianom tvoriť. Napokon sa lopta dostala k nášmu Tomášovi Dyačovskému, ktorý sa po zemi k vzdialenejšej žrdi nepomýlil – 1:2. Nasledovala rýchla kontra našich, na konci ktorej bol Buchel sám pred gólmanom, avšak no napálil to nad. Ibaže to bolo s tečom a zahrávali sme roh. Po ňom Gere zblízka vyrovnal na 2:2. Taliani odrazu hrozili, čaroval Hužovič a tretíkrát zazvonila tyčka. Veľkú šancu mal Gere, zachránil gólman v talianskom drese. V nadstavenom čase dosiahli naši vytúžený tretí, doslova zlatý gól, ale rozhodcovia ho neuznali pre predchádzajúci faul. Mohol to byť dokonalý obrat! Slovensko remizovalo s Talianskom vo veľmi dramatickom zápase 2:2 a pred posledným zápasom s Čiernou Horou nemá už postup zo skupiny vo vlastných rukách.