Novinky - 05.05.2019 14:16

Galanta bude prvé mesto v histórii. V čom?

Zdroj: maly futbal

V stredu 8. mája zamieria do Galanty reprezentácie špičiek svetového malého futbalu. Na Slovensko prídu výbery Česka, Maďarska a Anglicka.

EMF Nation Games je nový projekt Európskej federácie v malom futbale, ktorý sa bude v roku 2019 odohrávať vo viacerých európskych mestách. A Galanta je jedným z nich. Prezident SZMF Peter Králik: „Sme radi, že sa nám podarilo priniesť toto významné európske podujatie aj na Slovensko a pomôže nám tak ešte viac zviditeľniť náš šport. Zároveň to bude skvelá príprava pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Austrálii, nakoľko odohráme tri zápasy proti naozaj kvalitným súperom.“

A prečo práve Galanta? „V Galante má miestna Interliga dlhoročnú tradíciu a ľudia tu malý futbal milujú. Práve od nich prišla ešte v minulom roku požiadavka na zorganizovanie medzinárodného podujatia. A vzhľadom na to, že EMF (Európska federácia v malom futbale) práve rozbiehala nový projekt, podarilo sa nám EMF Nation Games dostať do Galanty. Galanta tak bude úplne prvé mesto v histórii, kde sa otvoria EMF Nation Games,“ uzavrel Peter Králik.

Kto sa okrem Slovenska predstaví?
Česká republika (úradujúci majstri sveta a Európy)
Maďarsko (3. miesto z EMF EURO 2017)
Anglicko (4. miesto z EMF EURO 2018)

Všetky medzištátne zápasy budú vysielané LIVE v HD kvalite aj s komentárom na HUSTE.tv!

Program 8.5.2019

09:00 Anglicko – Česká republika
10:00 Exhibičný zápas v unifikovanom malom futbale (Special olympics)
11:30 Slovensko – Maďarsko
12:30 Galanta U9 – DAC U9
13:00 Slovensko – Anglicko
14:00 Česká republika – Maďarsko
15:30 Anglicko – Maďarsko
16:30 Česká republika – Slovensko
17:30 Vyhodnotenie

Slováci pôjdu na majstrovstvá sveta!

HUSTE.tv
vysielalo v roku 2018 kvalifikáciu Majstrovstiev sveta v malom futbale na Ukrajine. Slovákom sa na podujatie nepodarilo postúpiť, napriek tomu si na šampionáte zahrajú!

Na prelome rokov dorazila na Slovensko vynikajúca správa: Slováci vystúpia na svetovom šampionáte v austrálskom Perthe! O ceste, ktorá k ich nominácii viedla i ďalšej veľkej novinke v našom tíme sme hovorili s prezidentom SZMF a viceprezidentom WMF Petrom Králikom.

Vďaka kvalitnej Európe
„Každá kontinentálna federácia získala istý počet miesteniek, ktoré na základe kvalifikácie prerozdelila medzi národné zväzy. Vzhľadom na to, že Európska federácia malého futbalu získala najvyšší počet miesteniek, Slovensko sa aj napriek nie príliš vydarenej kvalifikácii (ME 2018, pozn. red.) predsa len kvalifikovalo na Majstrovstvá sveta. Je to vynikajúca správa,“ vysvetlil Peter Králik našu cestu k účasti na mundiale. Ktorých reprezentácií sa možnosť štartovať v Austrálii týka okrem Slovenska? „Ako som spomínal, každá kontinentálna federácia má pridelený istý počet miesteniek. Začiatkom týždňa bude zasadať Výkonný výbor WMF, kde sa dozviem bližšie podrobnosti ohľadne finálneho zoznamu tímov,“ upresnil prezident nášho zväzu.

sveta v malom futbale sa uskutočnia od prvého do jedenásteho októbra tohto roku. Zúčastní sa ich 32 tímov z piatich kontinentov. Dejiskom šampionátu bude Perth.