Novinky - 08.05.2019 08:09

Laco Borbély vyzlečie hráčov donaha

Zdroj: malyfutbal.sk

Aby videl, ako a čím ich zaodieť. Aj toto odznelo počas tlačovej konferencie pred EMF Nations Games v Galante, kde sa Slovákom do cesty postavia majstri sveta Česi, Anglicko Maďarsko.

V stredu vypukne v Galante ostro sledovaný medzinárodný turnaj, ktorý pod názvom Nations Games organizuje Európska federácia malého futbalu a Slovenský zväz malého futbalu. Premiéru si na ňom odkrúti známa tvár slovenského športu a obľúbený analytik Laco Borbély. Spolu so svojimi kolegami a hráčmi dostal priestor na dnešnej tlačovej konferencii.

Všetky zápasy LIVE na huste.tv.

Česi stále s fazónou majstrov sveta

„Sme tu určite v dobrej zostave, ale máme ešte rezervy. Vyskúšame nové varianty a nejaké nové veci. Máme tu osobnosti tímu, ale aj niekoľkých nováčikov. Sme zvedaví, ako to zvládnu,“ uviedol český tréner Stanislav Bejda. „Držíme si štandardne úroveň ako tím. Nepovedal by som, že sme silnejší, ale že kvalita toho tímu je stále vysoká,“ reagoval na otázku, či je dnes jeho tím lepší ako pred rokom, keď ovládol majstrovstvá sveta.

Česi do Galanty prichádzajú ako úradujúci majstri sveta.

„Súperi nás určite preveria poriadne, lebo s chlapcami z Maďarska, či Slovenska sa stretávame na všetkých šampionátoch. Na zápasy sa tešíme, bude to dobrá previerka,“ doplnil svojho kouča kapitán Čechov Stanislav Mařík. Šance našich, Maďarska ani Anglicka na blížiacich sa MS v Asutrálii si odhadnúť netrúfa. „Všetky tri krajiny majú kvalitné tímy, no na takých turnajoch ako v Austrálii je to aj trochu o šťastí.“

Anglicko je typické silovejším poňatím hry a tento herný štýl si ponechá.

Slováci pri premiére Borbélyho určite vymrznú

„Pre nás ten turnaj je dôležitý kvôli nastaveniu kritérií. V prvom rade sa s manšaftom vzájomne spoznáme. Samozrejme, nejaké predstavy máme, nemôžeme však očakávať, že budú realizované hneď po prvom stretnutí. Pokúsime sa zvýšiť súčinnosť tímu, ktorá môže zakryť hendikepy, zvýrazniť prednosti a priniesť aj úspech,“ avizuje slovenský lodivod Laco Borbély. „Chceme vidieť chlapcov vyzlečených donaha, aby sme vedeli, kde ich potom budeme obliekať,“ rozosmial účastníkov tlačovej konferencie. „Potrebujeme odhadnúť, čo všetko môžeme na tých chalanov naložiť,“ doplnil.

Rudo Beliš patrí k našim najskúsenejším reprezentantom.

Chceme zopakovať český zázrak

„Chlapci z 21-ky dosiahli v Prahe veľmi pekný úspech y vytvorili dobrú partiu. Ak to prenesieme aj do A-tímu, môžu sa dostaviť úspechy,“ verí jeden z našich najskúsenejších hráčov Prešovčan Rudo Beliš. „Partia je gros malého futbalu. Česi vytvorili tím, ktorý dokáže vyhrať ME a MS v priebehu dvoch rokov. Niečo podobné by sme chceli vytvoriť aj tu na Slovensku.“

Ross Cable manažuje anglický tím. V Galante čelil otázke, či sa jeho zverenci budú ako zvyčajne snažiť o silový štýl. „Budeme hrať štýlom, akým hrávame zvyčajne. V tíme máme troch – štyroch nových hráčov, čo je fajn.“ Anglicka povedie v Galante ako kapitán George Isaac.

Tagy: TOP huste.tv