Novinky - 08.07.2019 08:00

Slováci bez prehry. TOTO povedal po finále Laco Borbély

Zdroj: malyfutbal

Slovenská reprezentácia v malom futbale zvíťazila na prestížnom medzinárodnom turnaji v Grazi EMF Nations Games. Po sobotňajších víťazstvách nad Belgickom 4:0 a Talianskom 6:0 čakal na Slovákov vo finále v nedeľu domáci výber Rakúska vysoko 8:1!

Skóre stretnutia otvoril v 11. minúte Jaroslav Repa. Na 2:0 zvyšoval Peter Brestovanský. Rakúsku sa podarilo znížiť stav stretnutia na 1:2 štyri minúty pred koncom prvého polčasu. Z gólu sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty sa z pokutového kopu presadil opäť Jaroslav Repa. Po prvom polčase sme tak viedli 3:1.

V druhom polčase už po necelých dvoch minútach sa zásluhou Martina Ďuráčiho slovenskí reprezentanti radovali z trojgólového vedenia. V 38. minúte zvyšoval už na 5:1 v prospech Slovenska Dušan Dzíbela a v 45. minúte sa presadil opäť Jaroslav Repa. Rudolf Beliš sa tiež zapísal do listiny strelcov a to v 47. minúte. Konečnú podobu dal výsledku Pavol Gere, ktorý tak uzavrel skóre stretnutia na 8:1 pre Slovensko.

„Posledný zápas bol dosť fyzicky náročný, súper nám nič nedaroval, rozhodcovia bohužiaľ pískali tak, ako pískali, ale museli sme s bojovať a podarilo sa nám to. (…) Turnaj hodnotím kladne, veď sme vyhrali všetky tri zápasy,“ hovorí spokojne kapitán mužstva Ivan Buchel.

Naša výprava sa tak po záverečnom hvizde rozhodcu mohla radovať z celkového víťazstva na EMF Nations Games, ktoré slúžili najmä ako príprava na blížiace sa Majstrovstvá sveta v malom futbale, na ktorých sa v Perthe začiatkom októbra predstaví aj slovenská reprezentácia.

Slováci z ostatných ôsmich zápasov šesť vyhrali a dva remizovali. Reprezentačný tréner Laco Borbély je po tomto víkende naladený rovnako pozitívne, ako hráči: „Ešte to nie je optimálne, ale už sa k tomu blížime, už máme jasnú hernú konvergenciu, ktorá nám určite môže byť v medzinárodnej konfrontácii užitočná.“