Novinky - 09.07.2020 23:41

Trón slovenského malého futbalu druhý raz obsadili Košice

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Celoslovenská liga v malom futbale, pod názvom SZMF Superliga, vo štvrtok uzavrela svoj druhú sezónu a šampión je rovnaký, ako tomu bolo v premiérovom ročníku. Gólovo bohaté finále ovládli futbalisti Košíc, ktorí v derby vyhrali nad Prešovom výsledkom 6:3. Rozhodol o tom najmä dominantný prvý polčas, v ktorom odskočili na trojgólový rozdiel a sľubný náskok už z rúk nepustili. Prešov pritom až do finále neprehral. Do víťazného konca dotiahol všetky tri skupinové zápasy, vrátane prvého merania síl s Košičanmi, a aj semifinálový duel s Bratislavou.

Dejiskom finálového zápasu bol areál Základnej školy na Janigovej ulici v Košiciach a k videniu boli viacerí veľkí hráči príbuzných športových odvetví. Za Košice nastúpil napríklad najlepší slovenský futsalista Tomáš Drahovský či ďalšie známe mená tejto scény Gabriel Rick alebo Vojtech Turek. V kádri strieborného celku bol k videniu skúsený Juraj Kuhajdík, strelec s delom vo svojej ľavačke, či 66násobný reprezentant z veľkého futbalu Stanislav Šesták. Pred chvályhodnou návštevou a vo výbornej kulise Košičania dokázali podporu publika využiť a opäť potvrdili, že na dôležité zápasy sa dokážu zomknúť a byť prakticky neporaziteľné. Pred finále pritom vyhrali v riadnej hracej dobe jediný zápas. V skupine pridali jeden nerozhodný výsledok a postup do finále si zaistili penaltovým rozstrelom proti Piešťanom.

Košice po prvom polčase viedli 3:0 a Prešov sa prvý raz dočkal až v 33. minúte po štyroch inkasovaných góloch. Nakoniec z toho bola ešte kvalitná prestrelka s celkovým súčtom deviatich gólov. Šesť z nich padlo do siete prešovského gólmana. "Do zápasu sme šli s tým, že berieme len výhru. Prišli aj futsalisti, ktorí sú veľmi kvalitnými hráčmi a naplnili sme náš cieľ. V budúcej sezóne sa určite budeme snažiť o treble," skonštatoval po stretnutí Košičan Pavol Gere, ktorý sám napol sieť dvakrát. Bronz tento rok brali futbalisti Piešťan, ktorí v utorok vyhrali nad Bratislavčanmi 5:1.