Novinky - 18.07.2021 22:07

Košice sa na domáce ME naladili titulom majstra Slovenska

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Malý futbal by mal na Slovensku zažiť veľký boom od 30. októbra do 6. novembra, kedy sa v Košiciach uskutočnia odložené majstrovstvá Európy. Aj na ne naša elita v tomto športe ladila formu v rámci Niké majstrovstiev Slovenska a z titulu sa tešil domáci celok a zároveň výber priamo z dejiska blížiaceho sa šampionátu. Trofej nad hlavu dvíhali hráči AsGuard-Bodva Sport Club Košice, ktorí vo finálovom derby zápase pokorili Vokup Clim Prešov 1:0.

Hlavná turnajová kategória pozostávala z 56 tímov a najlepšie to zvládla partia s viacerými reprezentantmi a dobre známymi menami, na čele s Michalom a Pavlom Gerem, Petrom Serbinom, Marošom Sasákom, Vojtechom Turkom či Gabrielom Rickom. Za striebornými Prešovčanmi v konečnom poradí nasledoval Aquatec Dubnica nad Váhom, ktorý v boji o bronz zvládol penaltový rozstrel proti tímu Podpor Pohyb Košice. Obhajca titulu z roku 2020, bratislavský FC BPN, stroskotal už v skupinovej fáze.

Nový majster Slovenska vyhral všetkých päť turnajových zápasov. V skupinovej fáze nadelil výsledky ako 5:1 či 9:0 a v semifinálovej konfrontácii proti košickému rivalovi síce rýchlym gólom prehrával, no duel nakoniec zvládol rozdielom dvoch gólov. Podobne suverénnu cestu mala až do finále aj strieborná partia s viacerými výraznými postavami prešovského malého futbalu. Po päťgólovom semifinálovom nástrele však v poslednom stretnutí neskórovala.