Novinky - 13.08.2021 12:26

Mladí reprezentanti v malom futbale otvorili MS remízou

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Slovenskí reprezentanti v malom futbale do 23 rokov sú v týchto dňoch v Kyjeve, kde prebieha svetový šampionát tejto vekovej kategórie. Prvým súperom Slovenska bol Egypt, proti ktorému naši predviedli dva diametrálne odlišné polčasové výkony. V tom prvom trikrát inkasovali a schyľovalo sa ku nepeknému debaklu, no po prestávke sa zverencom Petra Gancznera podarilo zvýšiť tempo, vyrovnali a so súperom zo severu Afriky si body podelili. Zvyšné dva zápasy Slováci hrajú proti Moldavsku a Ukrajine.

"Príčinou tejto dramatickej zápletky boli oba tímy. Myslím si, že ako Egypt, tak aj Slovensko prispelo k zvýšeniu úrovne šampionátu. Egypt nás prekvapil. Disponoval veľmi vyspelými a technickými hráčmi. Boli veľmi obratní, rýchli a navyše veľmi dobre organizovaní," pochválil súpera kouč Peter Ganczner pre web Slovenského zväzu malého futbalu. Dva góly Vojtecha Tureka a jeden Adriána Grebáča zmenili jasný zápas na remízový duel, no stopercentná spokojnosť v našom tábore nepanuje. "V prvom polčase sme sa len tak rozkukávali. Prvý polčas bol v podstate taká rozohrávka a v druhom sme sa už pustili do toho, čo vieme. S dnešným výsledkom nemôžeme byť veľmi spokojní, ale za ten jeden bod, ktorý sme si vydreli, budeme v konečnom zúčtovaní určite radi," skonštatoval kapitán tímu Milan Nestorík.

Majstrovstvá sveta do 23 rokov v malom futbale:
   Slovensko - Egypt 3:3 (0:0)

Góly: 28',38' Turek, 49' Grebáč
Zostava SR: Marek Kušnír, Radoslav Elizeuš, Tomáš Džubinský, Matúš Loskot, Vojtech Turek, Milan Nestrorík, Patrik Molda, Martin Kovács, Marcel Marík, Matúš Bach, Sebastián Bačo, Adrián Grebáč