Hokej - MS 2017

Novinky - 10.05.2017 13:00

Takto nastúpime proti Nemecku. Skokan vypadol zo zostavy

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Proti Nemcom v bránke opäť Július Hudáček
Zdravotné problémy majú Jakub Suja a Dávid Skokan, večer proti Nemcom nenastúpia

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v stredajšom zápase na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku proti výberu Nemecka s brankárom Júliusom Hudáčkom. Hlavný kouč tímu SR Zdeno Cíger urobil niekoľko zmien v zložení útokov, ktoré si vyžiadali zdravotné problémy dvoch hráčov. „Jakub Suja sa stále lieči na izbe, má príznaky ľahkej virózy a dnes má ešte pauzu. Uvidíme, ako sa dá dokopy. Dávid Skokan má nastrelené predlaktie, má to opuchnuté, fixovanú ruku a pokojový režim. Je predpoklad, že cez víkend bude v poriadku,“ povedal lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel.

V ofenzíve spolu zostali Michel Miklík, Marcel Haščák s Máriom Bližňákom, kapitán Vladimír Dravecký nastúpi s Liborom Hudáčkom a Pavlom Skalickým, Sparťania Lukáš Cingeľ a Andrej Kudrna s Tomášom Hrnkom, Tomášovia Zigo a Matoušek s Andrejom Šťastným. Obrany zostali bez zmien.

Na poludňajšom rozkorčuľovaní tímu SR boli dvaja brankári (J. Laco a Janus) a osem korčuliarov (Cingeľ, Matoušek, Skalický, Šedivý, J. Mikuš, Jánošík, Hrnka a Kudrna). Ďalší hráči sa venovali príprave na večerný zápas v útrobách Lanxess Areny.

Slováci zatiaľ nazbierali na šampionáte tri body a v tabuľke A-skupiny im patrí piate miesto. „Som rád, že nám veľa fanúšikov drží palce. Vieme, že Nemci sú silový súper. Hrajú doma v búrlivej atmosfére. Je dobré, že chalani sami hovoria, že si chcú počkať na chyby súpera a trestať ich. Ja sa teším, že chlapci sa na zápas tešia,“ povedal kouč Zdeno Cíger.

Predpokladaná zostava tímu SR na stredajší duel proti Nemecku: J. Hudáček - Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, P. Trška, Šedivý - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Dravecký, L. Hudáček, Skalický - Cingeľ, Hrnka, Kudrna - Matoušek, Zigo, A. Šťastný


Ďakujeme za vaše názory