Hokej - MS 2017

Novinky - 17.05.2017 13:30

Najväčšia manažérska výzva prezidenta zväzu? Presvedčiť Šatana

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút naďalej pracuje na tom, aby na post generálneho manažéra slovenskej reprezentácie získal bývalého dlhoročného kapitána národného výberu SR Miroslava Šatana. Povedal to aj v stredu na stretnutí s novinármi v Sieni slávy slovenského hokeja na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

S touto víziou Kohút išiel do boja o post prvého muža slovenského hokeja a tejto myšlienky sa nevzdáva ani teraz, keď sa slovenskí hokejisti ocitli na hranici zotrvania v elitnej A-kategórii MS. "Miro Šatan je veľká osobnosť nie iba slovenského, ale aj európskeho a svetového hokeja. Dokázal to aj v pozícii generálneho manažéra výberu Európy, ktorý minulý rok hral vo finále Svetového pohára s domácou Kanadou. Je vysoko oceňovaný v celej hokejovej komunite. Mojou ambíciou je vrátiť Mira Šatana do slovenského hokeja, ktorý mu v minulosti nevrátil všetko, čo mu Miro počas dlhej reprezentačnej kariéry odovzdal. V tomto smere máme voči nemu ešte dlh. Ja na tom, aby opäť pôsobil v našom hokeji, pracujem, budem na tom robiť aj naďalej. Je veľmi ťažké dostať človeka takýchto parametrov a takej profesionálnych a ľudských kvalít pre prácu v slovenskom hokeji," odpovedal Martin Kohút.

Prvý muž slovenského hokeja priznal, že má aj plán "B", ale ten nebude teraz konkretizovať. "Pretože teraz sa usilujeme zrealizovať plán "A". Miro Šatan bol nedávno na stretnutí osobností slovenského hokeja v Jasnej. Stretli sa tam ľudia z rôznych profesií a pozícií, ktorí v hokeji pracujú. Bolo dôležité presne zadefinovať pozíciu, kde sa momentálne nachádzame... Kde sa nachádzame, ako fungujeme, kam vlastne smerujeme. V Jasnej sme tiež prezentovali predstavy, akou cestou by slovenský hokej mal ďalej pokračovať. Bolo dobré, že sme takéto stretnutie zorganizovali. Miro Šatan tam aktívne vystupoval," povedal Martin Kohút na margo držiteľa všetkých štyroch medailí, ktoré Slováci získali na MS elitnej kategórie. "Miro Šatan aj v Jasnej ukázal, že nestratil záujem o slovenský hokej. Preto je aj pre mňa obrovskou, aj manažérskou výzvou, dostať Mira Šatana späť do slovenského hokeja. Podľa mňa je to v prvom rade vec dôvery," zdôraznil prvý muž slovenského hokeja.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.