Hokej - MS 2017

Novinky - 19.05.2017 15:06

Kanaďania urobili hviezdu z nemeckého brankára Grubauera

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti Kanady síce vo štvrtok večer zdolali výber domáceho Nemecka 2:1 a na 81. majstrovstvách sveta postúpili do semifinále, no hrdinom štvrťfinálového súboja v Kolíne nad Rýnom bol domáci brankár Philipp Grubauer. Počas šesťdesiatich minút na neho mierilo dovedna 50 striel a za chrbát pustil iba dve z nich. Zaslúžene tak získal ocenenie pre najlepšieho hráča nemeckého výberu. Na jeho adresu po zápase smerovali slová chvály od spoluhráčov, ale aj súperov. "Chytal fakt vynikajúco, to on nás držal v hre až do konca zápasu," povedal nemecký útočník Patrick Reimer. Grubauer už päť sezón pôsobí v zámorskej NHL vo Washingtone.

Prvýkrát ho prekonal v 9. min Mark Scheifele, v druhej tretine čelil Nemec mohutnej kanonáde súpera. Druhýkrát inkasoval až v 39. min z hokejky Jeffa Skinnera. "Čo môžeme robiť, keď stojíme proti takému kvalitnému brankárovi, ako je Philipp Grubauer? Chytal fantasticky, celý zápas sme mali tlak aj šance, no práve on domácich podržal," poznamenal kanadský bek Chris Lee, ktorý pôsobí v KHL v Magnitogorsku.

Nemecký gólman mal mnoho práce, na opačnej strane Calvin Picard v druhej tretine čelil iba jednej strele. "Chalani mali dosť šancí, ale stroskotávali na ňom. Chytal neuveriteľne," zhodnotil Picard.

Napíšte nám: info@huste.tv