Hokej - MS 2018

Novinky - 21.05.2018 14:16

Sme fungujúce stroje na ľade aj mimo neho. Oslavovať budeme aj 3 dni!

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hoci oficiálne oslavy švédskeho hokejového titulu sa oficiálne začnú v pondelok po 16.30 h v parku Kungsträdgaarden v centre Štokholmu, hráči aj fanúšikovia už majú zas sebou bujarú majstrovskú noc. "Niečo popijeme, zrejme najmä pivo a uvidíme, dokedy to potiahneme. Isté je, že zajtra ráno nás bude strašiť ´majstrovská opica´. Snáď sa dáme do poriadku, kým začneme oficiálnu časť osláv podvečer s fanúšikmi," vyhlásil obranca Hampus Lindholm pre Expressen ešte v nedeľu po zisku titulu. K jeho názoru sa pridal aj najproduktívnejší Švéd na šampionáte, 14-bodový Rickard Rakell. "Sme fungujúce stroje nielen na ľade, ale aj mimo neho. Oslavovať budeme aspoň tri dni," nerozpakoval sa útočník Anaheimu v NHL.

Keď si švédski hokejisti v pondelok sadali do pripraveného "majstrovského" lietadla smer Štokholm, boli unavení, ale zároveň šťastní. "Veľa sme toho nenaspali. Je náročné po takom finále len tak zatvoriť oči a spať. Trochu nás teraz bolí hlava, ale nie je to len od alkoholu. Skôr od celkového vzrušenia a zážitkov z majstrovskej noci," citovali švédske médiá asistenta trénera Petra Popovica.

Mladý útočník Adrian Kempe dosiaľ nezažil majstrovský pocit s reprezentáciou. O to viac si tento 21-ročný ľavý krídelník z Los Angeles váži nedeľňajší zisk titulu majstra sveta. "Máme za sebou dlhú noc a pred sebou ďalšiu s fanúšikmi. Som nastavený pozitívne. Urobím všetko, čo budú od nás chcieť," povedal Kempe.

Švédi dovŕšili úspešnú obhajobu titulu majstra sveta finálovým triumfom nad Švajčiarmi 3:2 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil útočník Nashvillu Filip Forsberg. Švédski hokejisti vybojovali jedenáste zlato v histórii, dva tituly po sebe získali prvýkrát po 26 rokoch.


Ďakujeme za vaše názory