Novinky - 16.04.2018 14:23

Exportný gól! Zreľák s prvým súťažným presným zásahom za Norimberg

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Slovenský futbalista Adam Zreľák nemal od vlaňajšieho príchodu do nemeckého 1. FC Norimberg veľa dôvodov na radosť. Takmer ihneď na začiatku sezóny v septembri utrpel zlomeninu predpriehlavkovej kosti na pravej nohe a v Mníchove sa po nej podrobil operácii. V januári počas tréningového kempu v španielskej Valencii si zranil stehenný sval.

V nedeľňajšom zápase 30. kola II. bundesligy však pretrhol smolu a z pozície striedajúceho hráča strelil svoj premiérový súťažný gól v drese Norimbergu. V 74. min, po štyroch minútach na trávniku, sa dostal po štandardnej situácii k odrazenej lopte a nekompromisne zakončil do pravého horného rohu bránky domáceho Ingolstadtu a vyrovnal na konečných 1:1. "Mám za sebou ťažké obdobie, ale teraz som na tom fyzicky aj mentálne lepšie, dúfam, že to nebol môj posledný zásah v sezóne. Spravím všetko, aby som klubu pomohol k úspechu," povedal pre nordbayern.de 23-ročný útočník.

Napriek nešťastnému začiatku v novom pôsobisku má mladý Slovák dôveru svojho trénera Michaela Köllnera. "Od začiatku sme si boli istí, že je pre nás veľká posila. Adam má za sebou náročné obdobie a som rád, že dostal takúto odmenu za svoju snahu, ktorá mu pridá na sebavedomí do budúcich týždňov," povedal Köllner.

Norimberg figuruje v ligovej tabuľke na druhej priečke, ktorá zaručuje priamy postup do najvyššej súťaže. Na prvý Düsseldorf má manko dvoch bodov a rovnaký náskok má pred tretím Kielom. Do konca súťaže ostáva odohrať štyri duely. "Musíme hľadieť dopredu, zodpovedne sa pripravovať a naplno bodovať v nasledujúcich zápasoch," dodal Zreľák. Jeho tím najbližšie čaká v pondelok 23. apríla konkurent v boji o postup Kiel.


Ďakujeme za vaše názory