Novinky - 01.05.2018 19:42

Slovan vyhral pohár. Dvakrát prerušené finále nedopozeral sektor belasých

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava obhájili prvenstvo v slovenskej pohárovej súťaži Slovnaft Cup, v utorkovom trnavskom finále edície 2017/2018 zvíťazili 3:1 nad hráčmi MFK Ružomberok. Skóre duelu na Štadióne Antona Malatinského otvoril v 25. min útočník Andraž Šporar, druhý gól dominujúcich "belasých" pridal tesne po zmene strán stopér Vasil Božikov. Obaja sa presadili presnou hlavičkou. Po hodine hry Ružomberok skorigoval zásahom Petra Gála-Andrezlyho, no Slovan ihneď odpovedal gólom Dávida Holmana; ten uzavrel skóre. Záverečnú tretinu súboja poznačilo dlhé prerušenie stretnutia - priaznivci Slovana opakovane použili pyrotechniku, čo malo za následok najskôr prerušenie, neskôr odchod mužstiev do šatní a napokon vyprázdnenie sektora bratislavského klubu.

Zverencom Martina Ševelu patrí za triumf v 49. ročníku národného pohára miestenka do predkola Európskej ligy 2018/2019, právo účasti v zápase o Česko-slovenský superpohár (29. júna) a šek na 50-tisíc eur. V ére samostatnosti SR (od sezóny 1993/1994) je to pre "belasých" ôsmy triumf v národnom pohári (1994, 1997, 1999, 2010, 2011, 2013, 2017, 2018), vlani v popradskom finále zdolal druholigový MFK Skalica (3:0).

Ružomberok sa vo finále predstavil tretíkrát, nepridal druhý triumf; dosiaľ uspel len v roku 2006. Uteší ho odmena 20-tisíc eur za účasť v rozhodujúcom súboji.

Futbalový Slovnaft Cup 2017/2018 - finále:
TRNAVA
ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:1 (1:0) - Slovan obhájil prvenstvo
Góly: 25. Šporar, 48. Božikov, 60. Holman - 58. Gál-Andrezly, ŽK: 25. Bajrič - 36. E. Daniel, 69. Pikk, 90.+ P. Maslo, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Ádám, 4405 divákov

Slovan Bratislava: Šulla - Čikoš, Bajrič, Božikov, B. Sekulič - Nono - Rabiu, Holman (82. De Kamps) - Čavrič (72. Hološko), Šporar (89. Vittek), Moha
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk - Qose, B. Ľupták (81. D. Takáč), Gešnábel - E. Daniel, Gerec (90. Kunca), Gál-Andrezly (72. T. Kostadinov)

V úvode finálového stretnutia ani jedno z mužstiev nebolo excelentné v defenzíve, z čoho pramenil strelecký pokus Ružomberčana Gešnábela a na opačnej strane pološance Bajriča a Čavriča. Neskôr Slovan prevzal iniciatívu, o aktivitu sa na krídlach starali Moha a Čavrič. Odmenou pre "belasých" bol v 25. min úvodný gól, o ktorý sa presnou hlavičkou zblízka postaral Šporar, ideálnym centrom na zadnú žrď ho našiel Moha. V 42. min bol Slovan blízko k ďalšiemu zásahu, loptu v poslednej chvíli v pokutovom území "upratala" ružomberská obrana. V poslednej minúte úvodnej štyridsaťpätminútovky hlavný arbiter Patrik Hrčka nepochopiteľne neodpískal pokutový kop po Pikkovom zákroku na Šporara v šestnástke, do šatní sa tak išlo za stavu 1:0 pre bratislavský klub.

Slovan hneď po zmene strán udrel opäť - Božikov si ukážkovo nabehol na Holmanov rohový kop a presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. S ružomberskými nádejami to v tej chvíli nevyzeralo dobre, no MFK po hodine hry dosiahol kontaktný gól - Gerec prenikol po krídle a našiel Gála-Andrezlyho, ktorý nemal problém skórovať. Slovan ihneď odpovedal: o dve minúty sa na opačnej strane po veľmi podobnej akcii a Čavričovej prihrávke presadil Holman - 3:1. Vzápätí niektorí priaznivci Slovana opakovane použili pyrotechniku, čo viedlo k prerušeniu duelu. O upokojenie situácie sa snažili kapitán Sekulič, Rabiu, náhradník Róbert Vittek i funkcionár Ivan Kmotrík mladší. Po ďalšej neprípustnej intervencii zo sektora Slovana rozhodca poslal tímy na dlhší čas do šatní a neskôr tento sektor vyprázdnili. Ružomberčania sa v záverečnej dvadsaťminútovke aj siedmich minútach nadstaveného času usilovali o obrat, no neúspešne, ich najväčšiu príležitosť v 84. min nezužitkoval Gešnábel. Slovan tak dokráčal k obhajobe pohárového prvenstva, nemohol ho však na štadióne osláviť so svojimi priaznivcami.