Novinky - 14.05.2018 16:34

Trénera slovenskej osemnástky Milana Malatinského hľadá polícia

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský je nezvestný. Vo štvrtok večer 10. mája, deň pred finálovým duelom jeho zverencov proti rovesníkom z Česka v rámci medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2018 (mladí Slováci po výsledku 1:0 napokon triumfovali na tomto prestížnom podujatí, pozn.), sa v Senci odpojil od mužstva a doteraz o sebe nepodal žiadnu správu. Po 48-ročnom trénerovi pátra od soboty polícia, v nedeľu prehľadala háj v okolí Brestovian v Trnavskom kraji. Informujú o tom viaceré portály, napríklad web cas.sk.

"Polícia pátra po nezvestnom mužovi. Dnes počas pátracej akcie policajti spolu s členmi miestneho poľovníckeho združenia prehľadali háje v okolí obce Brestovany. Nezvestného sa zatiaľ nepodarilo nájsť. Pátranie po ňom naďalej trvá,“ povedala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Nový Čas kontaktoval aj manželku kouča mládežníckej reprezentácie. "Nechcem o tom hovoriť,“ zareagovala so žiaľom v hlase Tatiana Malatinská a doplnila: "Ja som s ním nič takéto ešte nezažila. Je to pre mňa a našu rodinu obrovský šok. Nevieme sa z toho spamätať. Dúfam, že bude v poriadku."

Rodák z Trnavy Milan Malatinský (nar. 8. februára 1970) na minulotýždňovom Slovakia Cupe dostal tím SR "18" do finále, mužstvo však v piatkovom rozhodujúcom dueli už neviedol. Dôvodom jeho náhleho odchodu mohla byť podľa webu cas.sk informácia o údajnom nepredĺžení zmluvy, ktorá mu vyprší posledný májový deň. "Tréner Milan Malatinský porušil podmienky zmluvy so Slovenským futbalovým zväzom, a preto neviedol reprezentáciu do 18 rokov vo finále Slovakia Cupu, ktoré slovenská reprezentácia vyhrala, keď zvíťazila nad Českom 1:0. Zmluva so SFZ sa trénerovi Malatinskému končí 31. mája 2018 a o jej predĺžení či nepredĺžení rozhodne výkonný výbor SFZ na svojom najbližšom zasadnutí," uvádza sa v stanovisku Slovenského futbalového zväzu, ktoré agentúre SITA poskytla riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Milan Malatinský počas aktívnej činnosti hral okrem domovskej Trnavy aj za Duklu Banská Bystrica a Inter Bratislava, dvakrát si obliekol i najcennejší dres. V trénerskej kariére sedel na trnavskej lavičke a viedol mládežnícke reprezentácie SR do 18 a 19 rokov. Jeho bývalého spoluhráča zo Spartaka Igora Bališa zaskočila informácia o zmiznutí Milana Malatinského, pre web cas.sk uviedol: "Som šokovaný. Nejaká zmluva predsa nemôže byť dôvodom takéhoto kroku. Veď má manželku i deti z prvého manželstva. Je pravda, že životosprávu nemal najlepšiu. Nemyslím si, že by spravil nejakú hlúposť. Možno je len niekde zalezený. Keď sa na človeka navalí viac problémov, každý sa s tým vyrovnáva inak. Milan je dobrý tréner," cituje web cas.sk slová Igora Bališa.


Ďakujeme za vaše názory