Novinky - 17.05.2018 12:49

Guľa zažije premiéru v Kišiňove proti Moldavsku

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov nastúpia v stredu 30. mája proti rovesníkom domáceho Moldavska, toto medzištátne prípravné stretnutie sa uskutoční v Kišiňove. Bude to prvý reprezentačný duel pre Adriána Guľu, ktorého pred desiatimi dňami 7. 5. zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) predstavili ako nového trénera tímu SR "21", nástupcu Pavla Hapala a Ota Brunegrafa. Štyridsaťdvaročný Guľa, ktorý po tejto sezóne ukončí pôsobenie na lavičke MŠK Žilina, oznámi nomináciu na zápas v Moldavsku začiatkom budúceho týždňa.

Rodák z Novák má popri povinnostiach v reprezentácii ešte aj klubové, v sobotu 19. mája absolvujú jeho žilinskí zverenci na bratislavských Pasienkoch duel proti domácemu ŠK Slovan v rámci záverečného 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018. "Dá sa to v pohode zvládať. Ideme v klasickom režime. Okrem klubových povinností sme sa už zameriavali aj na nomináciu. Pri jej skladbe sme sa opierali aj o skúsenosti ľudí, ktorí boli dosiaľ pri tíme," povedal pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského futbalového zväzu Guľa a pokračoval: "Mali sme v obzore asi sedemdesiat hráčov, z nich postupne skladáme záverečnú nomináciu. Pozerali sme sa na futbalistov, ktorí môžu byť v kádri ďalšej dvadsaťjednotky."

Viceprezident SFZ pre štátnu reprezentáciu Karol Belaník na spomenutej tlačovej konferencii 7. mája pri Guľovom uvedení do pozície nového kouča "dvadsaťjednotky" vysvetlil: "Prišla možnosť odohrať duel v Moldavsku. V našom tíme by nastúpili hráči s ročníkom narodenia 1998 a mladší, teda futbalisti, s ktorými sa ráta do ďalšej kvalifikácie."

Adrián Guľa v Moldavsku okúsi reprezentačnú premiéru, s tamojším futbalom však už má skúseností. V júli 2015 nastúpil so Žilinčanmi v 2. predkole Európskej ligy proti Dacii Kišiňov. Na tamojšom štadióne v moldavskej metropole triumfovali hráči MŠK 2:1, odvetu pod Dubňom vyhrali 4:2 a postúpili ďalej. "Teraz nás čaká priateľské stretnutie. Chcem sa spoznať s hráčmi a realizačným tímom. Pred kvalifikačnými zápasmi chceme byť v určitom rytme. Želám si, aby si hráči zvykli na istý herný štýl, aby na ňom mohli robiť aj vo svojich kluboch. V Kišiňove som na tom istom ihrisku hral v predkole. Čaká nás tam pekné prostredie,“ skonštatoval Guľa. Napriek tomu, že ide len o prípravný súboj, nechce nič podceniť. "Chceme dať hráčom priestor, aby sa ukázali. Do zápasu pôjdeme s tým, že ideme vyhrať. Okrem toho si želám, aby sme predviedli aj dobrý výkon."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.