Novinky - 22.05.2018 11:30

Dovolil si stúpiť veľkému Ibrovi na nohu. Facka a červená karta!

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič nedohral stretnutie americkej MLS medzi jeho Los Angeles Galaxy a domácim Montrealom. Tridsaťšesťročný elitný zakončovateľ dostal červenú kartu po tom, ako úderom či fackou do tváre odplatil súperovi "šľapák".

V 40. minúte duelu Michael Petrasso pristúpil 36-ročnému Švédovi nohu, ten neudržal nervy na uzde a poza chrbát rozhodcu udrel bývalého hráča Queen´s Park Rangers. Obaja hráči sa vzápätí zrútili na zem, ako keby ich niekto tvrdo fauloval zozadu. Arbiter pristúpil k udeleniu červenej karty po zhliadnutí videozáznamu, ale aj Petrasso bol za svoj zákrok potrestaný - žltou kartou. L. A. Galaxy triumfoval 1:0 aj napriek početnej nevýhode, v závere zápasu sa presadil Ola Kamara. Ibrahimovič inkasoval trinástu červenú kartu v kariére, prvú v zámorskej časti kariéry.

"Som celkom zmätený z toho, ako zareagoval rozhodca. Po prišliapnutí nohy Ibrahimoviča to podľa mňa mal byť pokutový kop pre nás. A ak nie, prečo potom Petrasso dostal žltú kartu? Nedáva mi to zmysel. Čo sa týka červenej pre Zlata, dostal ju za svoju protireakciu," vyjadril sa k incidentu manažér L.A. Galaxy Sigi Schmid na webe ESPN.

Hráči L.A. Galaxy nazbierali 10 červených kariet v ostatných dvoch sezónach MLS, čo je najviac spomedzi všetkých klubov v súťaži spoločne v futbalistami Vancouveru Whitecaps.


Ďakujeme za vaše názory