Novinky - 12.06.2018 19:18

Martin Réway oficiálne oznámil svoje nové pôsobisko

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejista Martin Réway bude pokračovať v kariére v českej najvyššej súťaži v tíme Mountfield Hradec Králové. Dvadsaťtriročný útočník sa vrátil v uplynulej sezóne do súťažného kolotoča po ročníku 2016/2017, ktorý vynechal pre zdravotné problémy. Po ťažkostiach so srdcom odohral 5 zápasov za Laval Rocket v nižšej zámorskej AHL so ziskom dvoch bodov za dve asistencie a 18 zápasov za Slovan Bratislava s bilanciou jeden gól a štyri účinné prihrávky.

"K rozhodnutiu angažovať Martina sme dospeli po dôkladnom zvážení a dlhšej debate v rámci športového vedenia klubu i vedenia spoločnosti. Zmluvu, ktorú sme uzavreli, máme dobre ošetrenú. Je v nej počítané so všetkými možnými komplikáciami, vrátane zdravotných. Martin v utorok prešiel úspešne zdravotnou prehliadkou," povedal podľa oficiálnej internetovej stránky klubu generálny manažér Aleš Kmoníček. "Martin si prešiel ťažkým obdobím, ale verím, že to už má za sebou a že využije šancu, ktorú od nás dostal. Dúfam, že sa z neho znovu stane hokejista top formátu, pomôže tímu a stane sa našim ťahúňom." dodal Kmoníček.

Réway si urobil v Česku dobré meno v rokoch 2014 a 2015, keď nazbieral v drese Sparty Praha 52 bodov (14+38) v 48 dueloch. Na starom kontinente hral medzi seniormi aj za švajčiarsky Fribourg-Gottéron. V zámorí pôsobil dva roky v tíme Gatineau Olympiques v juniorskej QMJHL.

Podpis zmluvy so šikovným útočníkom kvituje aj športový manažér Hradca Králové Jaroslav Bednář. "Martin je hokejista s neskutočným herným potenciálom. Výborne vidí hru, je to jeden z mála hráčov, ktorý dokáže prihrať 'žabkou' presne cez polovicu klziska. Dúfam, že ho dostaneme do hernej pohody, v akej bol v Sparte. Myslím si, že je schopný ukázať nám veľké veci," vyhlásil Bednář.


Ďakujeme za vaše názory