Novinky - 13.06.2018 15:30

Hokejový zväz potvrdil mená trénerov mládežníckych výberov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom stredajšom zasadnutí potvrdil zloženia realizačných tímov mládežníckych reprezentácií. Aj v sezóne 2018/2019 bude výber do 20 rokov viesť Ernest Bokroš a reprezentáciu do 18 rokov Viliam Čacho. So sedemnástkou bude pracovať Ján Lipiansky, so šestnástkou Radoslav Hecl a ženskú osemnástku povedie Peter Júdelka. "Myslím si, že viacerí hodnotili zmeny, ktoré nastali v minulej sezóne v mládežníckych reprezentáciách, pozitívne,“ povedal generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan a pokračoval: "Chceme, aby títo tréneri boli navzájom prepojení tak, aby systém a spôsob práce bol v týchto reprezentáciách približne rovnaký. Spokojnosť s minulou sezónou je, ale stále vidíme priestor aj na zlepšovanie. Tento tím ľudí, ktorých tu máme, podľa nás môže mládežnícke reprezentácie posunúť v budúcnosti o ďalší stupienok vyššie." Do tímu SR "18" pribudol na pozíciu kouča brankárov Rastislav Staňa. "Čo sa týka 'sedemnástky', tak sa nám doterajší realizačný tím osvedčil. Hlavným trénerom ostáva Ján Lipiansky, ktorého asistentmi budú Marcel Šimurda a Roman Sýkora. Jedinou zmenou je Jozef Urdák na poste trénera brankárov,“ prezradil Šatan.

Stredajší VV SZĽH nerozhodol o zložení realizačného tímu reprezentácie chlapcov do pätnásť rokov. "Nejakú predstavu realizačného tímu už máme pripravenú, no nateraz sme jeho schválenie odložili a výkonný výbor sa ním bude zaoberať niekedy v septembri,“ dodal Šatan.

Prehľad realizačných tímov slovenských mládežníckych výberov v ľadovom hokeji v sezóne 2018/2019 (zdroj: SZĽH):

SR "20": Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (hlavný tréner), Ivan Feneš, Milan Pažítka (asistenti trénera), Peter Kosa (tréner brankárov)
SR "18": Imrich Antal (manažér), Viliam Čacho (hlavný tréner), Richard Kapuš, Róbert Rehák (asistenti trénera), Rastislav Staňa (tréner brankárov)
SR "17": Martin Groma (manažér), Ján Lipiansky (hlavný tréner), Roman Sýkora, Marcel Šimurda (asistenti trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov)
SR "16": Branislav Uličný (manažér), Radoslav Hecl (hlavný tréner), Tomáš Pšenka, Tomáš Kochan (asistenti trénera), Roman Mega (tréner brankárov)
SR "18" ženy: Zuzana Zetková (manažérka), Peter Kúdelka (hlavný tréner), Barbora Kežmarská (asistentka trénera), Ján Cpin (tréner brankárov), Marek Baláž (kondičný tréner)


Ďakujeme za vaše názory