Novinky - 24.06.2018 17:00

Kvitovej obhajoba v Birminghame po trojsetovom víťazstve nad Rybárikovou

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa nestala vítazkou turnaja WTA Premier Birmingham Classic na tráve v britskom Birminghame (dotácia 936 128 eur). V nedeľňajšom finálovom stretnutí podľahla za 126 minút 6:4, 1:6, 2:6 štvorke turnaja Češke Petre Kvitovej, ktorá tak dokázala obhájiť minuloročný triumf na tomto podujatí. Za celkové víťazstvo si Češka pripíše do rebríčka 470 bodov a na konto jej pribudne 146 200 amerických dolárov pred zdanením, zdolanú Slovenku poteší 77 850 amerických dolárov a 305 bodov. V najnovšom vydaní rebríčka WTA zostane Rybáriková na 19. priečke, Kvitovej bude aj naďalej patriť 8. miesto.

Prvý set priniesol útočný tenis od oboch skúsených tenistiek. Rybáriková dokázala dvakrát prelomiť podanie súperky čistou hrou, čo bol základ víťazstva v prvom sete v pomere 6:4. Kvitová využila iba jeden z piatich brejkbalov. Druhé dejstvo patrilo českej tenistke. V dvoch prípadoch prelomila servis slovenskej tenistky a jednoznačne zvíťazila 6:1. Svoju prevahu potvrdzovala Kvitová aj v treťom sete, Rybáriková mala problém udržať si svoj servis a odchádzala fyzicky. Za stavu 5:1 odvrátila Slovenka pri svojom podaní prvý mečbal. Ďalšia hra už rozhodla o víťazke stretnutia, Kvitová využila druhý mečbal a zvíťazila v rozhodujúcom dejstve 6:2.

Dvadsatdevätročná Rybáriková (19. v rebríčku WTA) a o rok mladšia Kvitová (8.) odohrali siedmy vzájomný zápas. Kvitová si pripísala šieste víťazstvo. V jedinom vzájomnom dueli na okruhu WTA pred Birminghamom zvíťazila česká tenistka, ked v roku 2014 triumfovala vo finále turnaja v americkom New Havene 6:4, 6:2.

Dvojnásobná wimbledonská víťazka Kvitová má naďalej stopercentnú úspešnosť v tohtoročných finálových stretnutiach na okruhu WTA. Dokázala zvíťaziť aj v piatom prípade, ked pred Birminghamom získala trofej na harde v ruskom Petrohrade aj v katarskej Dohe, v máji dominovala na antukových turnajoch v Prahe a Madride. Celkovo si v kariére vybojovala už 25 singlových titulov na turnajoch WTA.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková nedokázala zopakovať v Birminghame celkový triumf z roku 2009, vtedy zvíťazila vo finálovom stretnutí nad Číňankou Na Li 6:0, 7:6 (2) a získala prvý kariérny titul na okruhu WTA.

Výsledok stretnutia nedeľňajšieho finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Birmingham Classic v britskom Birminghame (dotácia 936 128 eur, tráva):

Dvojhra - finále:
Petra Kvitová (ČR-4) - Magdaléna Rybáriková (SR) 4:6, 6:1, 6:2 za 126 minút

Rybáriková vo finále dvojhry na okruhu WTA (8):
Tituly (4): Washington 2012 a 2013, Memphis 2011 a Birmingham 2009
Prehry vo finále (4): Birmingham 2018, Linz 2017, New Haven 2014, Kuang-čou 2011