Novinky - 18.07.2018 11:21

Ak by bola v strede arény klietka, bolo by to iné

Finálové stretnutie MS 2018 vo futbale prilákalo na tribúny množstvo hostí zo všetkých spoločenských sfér. V moskovských Lužnikách sa stretli aj dve veľké hviezdy súčasnej MMA, Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov. Obaja sú súčasťou ľahkej váhovej kategórie a v najprestížnejšej organizácii zmiešaných bojových umení sa vo veľkom hovorí o tom, či a kedy sa proti sebe postavia.

Dublinský rodák sa v apríli "predviedol" útokom na autobus, v ktorom sedel napríklad aj Nurmagomedov. Aj preto bolo do veľkej miery prekvapením, že Rus nepripravil odvetu a ich stretnutie prebehlo v mieri. "Aj ak by sme sa teraz stretli, nezistíme, kto je silnejší. Ak by bola v strede štadióna klietka, potom by to bolo zaujímavejšie." komentoval stretnutie pre championat.com Nurmagomedov. "Nebol dôvod k tomu, aby som ho kontaktoval. My Rusi sme pohostinní ľudia." dodal sebavedome.

Posledným zápasom Conora McGregora v UFC bolo technické KO, ktoré uštedril Eddiemu Alvárezovi v novembri 2016. V apríli tohto kalendárneho roka mu bol opasok za vandalizmus odobraný a Nurmagomedov ho získal v súboji s Alexandrom Jayom Iaquintom. Pre Rusa to bol už 26. zápas v najprestížnejšej organizácii a stále nenašiel premožiteľa, McGregor bol v 24 súbojoch zdolaný trikrát.

Trochu oleja do diania pridal aj fakt, že Conor McGregor bol na finále futbalových MS na pozvanie ruského prezidenta Vladimira Putina, čo mal Nurmagomedov niesť ťažko. V zákulisí UFC sa už teraz šepká, že k stretnutiu týchto dvoch môže dôjsť v novembri, no záležať bude aj na výsledku súdneho pojednávania s írskym "The Notorious".


Ďakujeme za vaše názory