Novinky - 16.08.2018 21:27

Neodohral ani zápas. Réway predčasne skončil aj v Hradci Králové

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejový útočník Martin Réway už nie je hráčom HK Mountfield Hradec Králové. Účastník českej najvyššej súťaže s ním predčasne ukončil spoluprácu, pretože bronzový medailista z juniorských MS v roku 2015 nie je v stopercentnom zdravotnom stave. Informoval o tom oficiálny web klubu.

"O Martine sme mali veľký záujem, o jeho hokejovom talente nie je pochýb. Verili sme, že v Hradci opäť naštartuje svoju kariéru a dobre zapadne do nášho tímu. Bohužiaľ, výrazne ho limitoval zdravotný stav, ktorý mu nedovoľoval spoločné tréningy s tímom ani štart v zápasoch," povedal tréner Hradca Králové Tomáš Martinec.

Dvadsaťtriročný Réway odohral väčšinu minulej sezóny v Slovane Bratislave, kde absolvoval 18 duelov v rámci KHL s bilanciou 1+4. Do slovenskej metropoly dorazil po krátkom pôsobení v zámorskej AHL, odkiaľ odišiel na vlastnú žiadosť po 5 štartoch v tíme Laval Rocket, v ktorých si pripísal dve asistencie. Šikovný krídelník predtým vynechal kompletný ročník 2016/17 pre problémy so srdcovým svalom.


Ďakujeme za vaše názory