Novinky - 06.09.2018 10:27

Prvé víťazstvo dodalo chuť, barani veria v ďalšie

Zdroj: sita

Hokejisti Banskej Bystrice vstúpili do Ligy majstrov (CHL) uplynulý týždeň dvoma zápasmi na domácom ľade. V prvom prehrali s obhajcom trofeje tejto súťaže s fínskym JYP Jyväskylä 1:6 a v druhom zdolali švajčiarske Lugano 5:2. Práve na víťaznom stretnutí chcú stavať pred duelmi, ktoré ich teraz čakajú na ľade súperov.

V piatok 7. septembra si zmerajú sily opäť s Luganom a v nedeľu 9. septembra ich čaká Jyväskylä. "Ideme do týchto zápasov s cieľom získať nejaké body. Švajčiarske mužstvo má rýchlych a fyzicky zdatných hokejistov, no nemôžeme sa sústrediť iba na tohto súpera. V oboch zápasoch chceme podať čo najlepší výkon. Ak budeme hrať dobre vo Fínsku, tiež tam môžeme bodovať. Musíme sa však poučiť z prvého zápasu, v ktorom nás Jyväskylä doslova rozobrala. Treba u nich dôslednejšie brániť a lepšie pristupovať k hráčom,“ tvrdí zatiaľ najlepší strelec Banskej Bystrice v Lige majstrov, dvojgólový Tomáš Zigo.

Najproduktívnejším hokejistom slovenského majstra v CHL je nateraz útočník Éric Faille. V dueli s Luganom strelil gól a pripísal si aj dve asistencie. Patrí medzi kľúčových hráčov Banskej Bystrice. Ani on rozhodne necestuje do Švajčiarska a Fínska so skromnými ambíciami. "Určite to bude náročný dvojzápas proti silným tímom, ktoré hrajú veľmi dobre. Ukázali to u nás, teraz, navyše, budú doma. Ideme tam ako do každého stretnutia, chceme vyhrať, aby sme získali body a dokázali postúpiť zo skupiny. Musíme dodržiavať herný plán. Keď sa nám to podarí, bude to dobré,“ netají 29-ročný kreatívny Kanaďan.

V dobrom svetle sa v druhom zápase Ligy majstrov proti Luganu predviedol v bystrickom drese aj americký obranca Ben Marshall. Zaznamenal gól aj asistenciu. Na stretnutia vo Švajčiarsku a Fínsku sa teší z dvoch dôvodov: "Som nadšený, že budeme hrať v Lugane a v Jyväskylä, pretože uvidím aj iné miesta v Európe. Doteraz som bol na európskom kontinente iba na Slovensku. Takéto ´tripy´ navyše pomáhajú celému tímu udržiavať partiu. Nad švajčiarskym mužstvom sme vyhrali, takže na nich si veríme znova, môže to byť výborný zápas. Proti Jyväsykylä očakávam nesmierne náročný duel. Vo fínskom tíme sú skvelí korčuliari, bude to veľký boj. V prvom stretnutí u nás doma sme sa presvedčili, akí sú silní.

Vysokú kvalitu súperov si uvedomuje aj asistent trénera Banskej Bystrice Ivan Droppa, ktorý pre SITA uviedol: "Doma možno budú hrať tieto mužstvá inak ako u nás. Ak však predvedieme takú hru, ako v druhom stretnutí proti Luganu, máme šancu v jednom i druhom zápase u nich. Fínsky tím si viac rozoberieme, aby sme našli nejaký recept na obhajcu trofeje Ligy majstrov. Ak chceme byť úspešní, musíme podať stopercentný tímový výkon. Všetci hráči musia drieť, bojovať jeden za druhého.

Banskobystričania sa predstavia v piatok 7. septembra v Lugane o 19.45 h a v nedeľu 9. septembra je plánovaný ich duel s JYP Jyväskylä už o 18.00 h. S českou Plzňou sa stretne úradujúci slovenský majster v dvojzápase CHL až v októbri.